Anasayfa / Belediyeler Ağustos 29, 2016 79 okunma

Hatay Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Hatay Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Hatay Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin en kalabalık 13. İli olan Hatay şehrimiz 2015 yılı nüfus istatistiklerince 1.533.507 kişilik bir nüfusa sahiptir. Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Hatay, doğusunda Suriye kuzeyinde ise Akdeniz’e komşudur. Kendisine komşu olan Adana, Gaziantep ve Osmaniye şehirlerimidir. Tarih konusunda ele aldığımız ise Türkiye’nin en önemli eski yerleşim alanı olarak karşımıza çıkan Hatay şehri, yapılan kazı çalışmalarında M.Ö. 100.000 ile 40.000 arası birçok tarihi detay bulgularına rastlanmıştır. Bu bulgular arasında o tarihlerde yaşamakta olan ilk çağ insanlarının ve yaratıklarına ait kemik ve benzeri materyaller günümüzde halen incelenmeye devam ediliyor. İlk toprakları içerisinde yer alan ilk Tunç Çağından kalma Akat Beyliği’ne ait birçok bulguda gün yüzüne çıkanlar arasında yer almakta.Akat beyliğinden sonra Hititler, Persler, Roma İmparatorluğu, Emeviler, Abbasiler, Tolunoğulları, Selçuklular, Hamdanoğulları, Bizans İmparatorluğu, Memlük Devleti ve son olarak Osmanlı İmparatorluğu egemenliklerine girmiş olan şehir Hatay Devleti olarak 1937 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. Bundan bir sene sonra 1938 yılında Türk Ordusu tarafından şehre girilerek alınmasından sonra Türkiye sınırları topraklarına dahil edilmiştir. Günümüze kadar birçok değişimlerle karşımıza çıkan Hatay, şuanda ise harika bir şehre dönüştürülmesi halen devam edilen muazzam kentlerimizden biri. “Büyükşehir” statüsü alan belediye bünyesi günümüzde Hatay Büyükşehir Belediyesi adı altında vermiş olduğu kusursuz hizmet ve çok sayıda kişiye sunduğu istihdam doğrultusunda sürekli işleyişlerine devam etmektedir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Hatay Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Hatay Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Hatay Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap