Hasankeyf Belediyesi İş Başvurusu

Batman Hasankeyf Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Hasankeyf Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Türkiye’nin en eski yerleşim yerlerinin başında gelen ve Batman’ın bir ilçesi olan Hasankeyf’in bilinen en eski tarihi 10.000 yıllık bir geçmişe dayanmaktadır. Tarihi bir ilçe statüsüne sahip olan Hasankeyf görünümü ile de herkesi şaşırtan ve kendisine hayran bırakan bir güzelliğe sahip olmaktadır. 1981 yılında doğal koruma alanı olarak seçilen Hasankeyf, Dicle nehrine akan iki yakası ile meşhur olmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan toplam kişi sayısı 6.347 kişi olmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin ne zaman ve kimler tarafından kurulduğu ise net olarak bilinmemektedir. Antik bir kent geçmişine sahip olan Hasankeyf ilçesi yapılan kazı çalışmalarında M.Ö. 3.500 ve 12.000 yıl öncesine ait arkeolojik kalıntılara rastlanmıştır. Birçok devletin egemenliğine giren Hasankeyf, medeniyetin ana beşiği olarak ta bilinmektedir.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında ilk sırada turizm gelmektedir. Tarihi bir şehir geçmişine sahip olan ilçe oldukça eski kalıntılar barındırdığından ötürü gerek yerli gerek ise yabancı binlerce turiste her sene ev sahipliği yapmaktadır. Turizmden sonra en çok rağbet gören gelir kaynağı ise genellikle küçükbaş hayvan yetiştiriciliği başta olmak üzere büyükbaşa da oldukça rağbet verilmektedir. Tüm bunların yanı sıra Hasankeyf kültürünü koruyan ve ilçenin daima refah seviyesine ulaşmasında büyük rol oynayan Hasankeyf Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik özellikle de genç kesimlere istihdam sağlamaktadır.

Hasankeyf Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Hasankeyf Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Hasankeyf Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ