Harmancık Belediyesi İş Başvurusu

Bursa Harmancık Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Harmancık Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Uludağ’ın güneyinde yer alan ve eski ismiyle “Çardı” olarak anılan Harmancık ilçesi, Bursa iline bağlı doğa zenginliklerine sahip bir kazamız olmaktadır. Şehir merkezine yaklaşık 96 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe tarihi kapsamda bulunduğu bölge itibari ile oldukça önemli bir konumda yer almakta. Yapılan kazı çalışmalar ve ilçede bulunan tarihi yapılar doğrultusunda ortaya çıkan sonuçlar ilçenin M.Ö. 2000 dolaylarına ait olduğunu göstermektedir. Birçok devletin egemenliği altına giren ilçenin bulunduğu bölge son olarak Bizanslılar tarafından yönetilmekte olup, Osmanlılar tarafından fethedilmiştir. Birçok sayıda kazının yapıldığı ilçede bulunan antik kalıntılar ilçenin daha geçmişe dayalı bir tarihi sahip olduğunu da göstermektedir. TÜİK 2015 verilerine göre ilçede yaşayan toplam kişi sayısı 6,574 olmakta.Tarihi yanı sıra ekonomik konseptte de oldukça önemli bir bölgede yer alan ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında madencilik önemli bir alan olmuştur. Fakat son zamanlarda yaşanan madencilik ile ilgili sorunlardan ötürü insanların birçoğu bu alandan kopmakta. Geniş krom yataklarına sahip olan ilçede halkın büyük bir kısmı bu alanlara yönelik faaliyetler göstermekte. Madencilik alanında halen aktif bir kazanç elde eden ilçenin diğer gelirleri arasında yüksek seyir gösteren tarımsal faaliyetler gelmekte. Sebze ve meyve üreticiliği üzerine işleyiş gösteren halk bu kapsamda önemli bir gelir elde etmektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin sürekli gelişmesinde büyük rol oynayan Harmancık Belediyesi her sene birçok kişiye istihdam sağlamaktadır.

Harmancık Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Harmancık Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Harmancık Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ