Anasayfa / Belediyeler Ekim 12, 2016 36 okunma

Hanak Belediyesi İş Başvurusu

Ardahan Hanak Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Hanak Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ardahan’a bağlı bir ilçe olan Hanak, tarihi ve doğa manzaraları ile ülkemizin sayılı güzelliklerine sahip ilçelerinden biri olmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede toplam’da 9.305 kişi yaşamını sürdürmektedir. Gürcistan ülkesi, Şavşat ve Posof ilçelerine sınır komşusu olan Hanak, tarihi açıdan oldukça önemli bir yere sahiptir. Ilgar Dağı ve Cin Dağı’nı sınırlarında barındıran ilçe tarihi kapsam’da eski dönemlerde büyük savaşlara tanıklık etmiş ve birçok devletin egemenliği altında yer alarak tam bir medeniyetler diyarı olarak ta bilinmektedir. İlçenin nüfus ağırlığı ekonomik kapsamda genellikle tarım ve hayvan yetiştiriciliği üzerine rağbet gösterirken, işsizlik oranının artmasıyla ilçeden özellikle de genç kesimlerin batı vilayetlerine göç serüveni başlamıştır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız Hanak ilçesi tarımsal alanlara yönelik birçok faaliyetler göstererek özellikle de sebze üreticili üzerine oldukça iyi bir çalışma sergilemektedir. Tarımın yanı sıra küçükbaş ve büyükbaş hayvan üreticiliği de çalışmaları arasında bulunduran halk bu kapsamda ekonomik gücünü daimi olarak arttırmaya devam etmektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin genel tarihi değerlerini koruyan ve ilçenin modern bir hale dönüşmesi için sürekli faaliyet gösteren Hanak Belediyesi, işsizlik oranının artmasıyla birlikte özellikle de genç kesimlere yönelik birçok alanda her sene istihdam sunarak kendilerini iş imkanı tanımaktadır. Bu kapsamda ilçede olası bir gözün önüne geçmeye çalışan ilçe belediyesi aynı zaman’da ilçe ekonomisini de iyi bir düzeye çıkarmak için sürekli destek vermektedir.

Hanak Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Hanak Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Hanak Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Hanak Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap