Hamur Belediyesi İş Başvurusu

Ağrı Hamur Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Hamur Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ağrı iline bağlı bir ilçe olan Hamur Belediyesi gerek tarihi değerleri, gerek ise eşsiz doğa manzaraları ile cennet ilçelerimiz arasında yer almaktadır. Her sene 14 Nisan tarihlerinde Düşman İşgalinden Kurtuluş Günü kutlanmaktadır. 1958 yılında köy olan Hamur, bu tarihte “ilçe” statüsüne getirilerek Ağrı’nın ilçeleri arasında yer almıştır. İlçe merkezine bağlı toplam’da 46 köy ve 50 mahalle yer almaktadır. Tarihi kapsam’da ele aldığımız ilçenin geçmişi çok eski tarihlere dayanmakta olup, Lidyalılar, MED İmparatorluğu ve Perslerin savaşlarına tanıklık etmiş olan bir ilçedir. 2015 TÜİK verilerine göre ilçenin genel nüfusu 19.721 olarak belirlenmiştir. Tarihi kapsam’da birçok medeniyete ev sahipliği yapan ilçe konumu günümüzde halen bu medeniyetlere ait olan tarihi eser yapıları ile muazzam bir görüntü oluşturmaktadır.Ekonomik kapsam’da ele aldığımız ilçenin genel yapısı tarım ve hayvancılık üzerine faaliyetlerin ağırlığı görülmektedir. Özellikle de tarıma dayalı arazilerin elverişli olmasından ötürü birçok farklı besinin yetiştirilmesi ilçenin gelir kaynaklarını olağan bir şekilde iyiye götürmektedir. Bunun yanı sıra küçükbaş ve büyükbaş hayvancılıkta önemli bir konuma sahip olan Hamur ilçesi iyi bir ekonomik gelir sağlamaktadır. Ayrıca ilçenin modern bir düzeye ulaşmasını sağlayan Hamur Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik personel alımı yaparak bu kapsamda yapmış olduğu istihdamlar ile ilçenin ekonomik düzeyini yukarıda tutmaktadır.

Hamur Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Hamur Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Hamur Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ