Anasayfa / Ek İşler Ocak 16, 2017

Hakkari Ek İş İlanları

Haberimizde Hakkari ilinde yapılabilecek ek işlerden bahsedilmektedir. Evlere iş veren firmalar ve ek iş arayanları aynı çatı altında buluşturmaya çalıştırdık. Haberimizin alt kısmında aktif ek iş ilanları bulunmaktadır.

İl, Türkiye’nin en doğusunda yer alması bakımından dikkat çekici bir özelliği barındırmaktadır. En dağlık ve en engebeli il olarak yer alan bölgede birden çok farklı etnik köken yaşayarak bölgede kültürlerarası etkileşimi sıklıkla yaşatmaktadır. Genel olarak ilde Arap, Süryani, Kürt, Türk gibi farklı grupların buluşmasıyla öne çıkmaktadır. Bu bölgede var olan farklı etnik kökenlerin verdiği karmaşıklıkla ilde birden fazla kültür böylece iç içe yaşamış olmaktadır. Hakkâri ili oldukça dağlık bir il olduğundan kendisini yenileyememiş olmanın talihsizliğini bugün de hala yaşar. İldeki kapsamlı yapılan araştırmalar bunun başlıca nedenini sert ve soğuk geçen tabiat şartlarına bağlarlar ve bunun karşılığı da iklimdir.

Öyle ki açılan iş alanları da sanayi alanına dayanan iş kolları olarak kendisini göstermektedir. Bir başka alan olarak ilde büyükbaş hayvancılık da yoğun olarak yapılagelmektedir. Buna bölgede yaygın olarak bulunan otlak alanlar zemin oluşturur.Hakkâri Ekonomisi
İklimin etkisiyle ildeki yapı tamamen durgun ve aksiyondan, gelişiminden uzak bir şekilde seyretmektedir. Bu nedenle ildeki olanaklar oldukça kısıtlıdır. Fakat Türkiye’nin her bir karış toprağı bile değerli olması yönünden bu ilde de öne çıkan değerler bulunmaktadır. Bunların başında da bölgenin eski uygarlıklara ev sahipliği yapmış olmasındaki ileri gelen yerleşim arazisine sahip olmasıdır. Ayrıca soğuk iklim şartlarına elverişli tarımsal ürünlerin de bölgede üretilmesi de bir başka özellik olarak göze çarpmaktadır.

İl eski yıllara oranla hızla elinde bulundurduğu gelişim grafiğiyle dikkat çekmeye başlamıştır. Özellikle son zamanlarda sanayi alanında yapılan yeniliklerle kendisinden söz ettiren bölge sanayi koluna ağırlık vererek ilk sırada sanayi kolunun başlıca ekonomik yaşam alanı olmasını hedeflemektedir. Bunun gerçekleşmesi adına bölgede yürütülen kapsamlı çalışmalar neticesinde pek çok yeni iş alanları hizmete açılmıştır.

Hakkâri Evde Yapılabilecek İşler
Hakkâri’de evde ek iş olarak en iyi seçimlerden biri internet ortamında makale yazımı olarak gözükmektedir. Ayrıca el becerilerine güvenen örgü işleri ile de ek kazanç elde edebilir.

Aktif Ek İş İlanları
– Evde makale yazarak para kazanmak isteyenler buraya tıklayarak ek iş başvurusu yapabilirler.

Not: Hakkari’de ek iş fırsatları olduğunda, alt kısıma yaptığınız yorumlar da yer alan e-posta adresinize mail göndereceğiz.Konu İle İlgili Görseller
Hakkari Ek İş İlanları
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap