Anasayfa / Belediyeler Ağustos 28, 2016 84 okunma

Hakkari Belediyesi İş Başvurusu

Hakkari Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Hakkari Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Türkiye’nin doğu en uç bölgelerinde yer alan ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Hakkari şehrimiz yaşamın ilk çağlarından günümüze kadar hayatın var olduğu tarihi değerlere sahip önemli şehirlerimiz arasında yer almaktadır. Tarihe tanıklık eden Hakkari şehrimizde yapılan araştırmalar doğrultusunda bu bölgede ilk egemenlik kuranlar Hurriler ve Urartulara ait kalıntılar bulunmuştur. Hurriler ve Urartu Krallıklarının ardından Pers imparatorluğu, Selçuklular ve Osmanlı himayesine geçen topraklar günümüzde Cumhuriyetimize miras kalmıştır. Bunların yanı sıra tarih içerisinde de birçok farklı kültür, medeniyet ve devletlere ev sahipliği yapmış olan Hakkari ilimiz, 1662 senesinde Katolik mezhebine sahip olan Asuriler Diyarbakır Metropoliti XIII. Mar Şimun Denha tarafından tekrar hiyerarşi edilerek Hakkari’nin devletleşmesini sağlamıştır. Hakkari topraklarında yer alan Konak köyü o zaman ki ismiyle Kodçanis / Koçanis patriklik merkezi olarak belirlemişlerdir.Günümüzde halen Kürt aşiretlerine bağlı olarak nüfus çoğunluğunun bulunduğu ilimizde Devlet kuruluşları ve yerel yönetmenlikler tarafından sürekli olarak şehrin genel yapısı iyileştirmeye gidilerek daha modern ve daha şık bir şehir haline getirilmesi üzerine birçok çalışmalar sergilenmiştir. Ülkemizin sınır bölgesi içerisinde yer aldığından ötürü gün ve gün sürekli emniyetin üst safha da tutulması şehrin ve ülkenin genel güvenliği konusunda da büyük bir önem taşımaktadır. Bunların yanı sıra şehrin belediye sistemi olan Hakkari Belediyesi aynı zaman’da burada yaşamakta olan insanlara istihdam sağlayarak ta şehir ekonomisini canlı tutmaktadır.

Hakkari Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Hakkari Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Hakkari Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Hakkari Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap