Anasayfa / Belediyeler Eylül 25, 2016 45 okunma

Güzelyurt Belediyesi İş Başvurusu

Aksaray Güzelyurt Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Güzelyurt Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Aksaray ilimize bağlı olan Güzelyurt ilçesi tarihi ve doğa manzaralarıyla cennet ilçelerimiz arasında yer almaktadır. Aksaray’ın merkezine 45 kilometrelik bir mesafe içerisinde yer alan Güzelyurt ilçesi, doğa manzarasıyla meşhur olan Ihlara vadisine yaklaşık 15 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçe merkez ve köylerinde toplam 11.710 kişi yaşamını sürdürmektedir. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçe yapısı 19.yüzyıla ait Kapadokya mimarisini gözler önüne sermektedir. Hıristiyan dininin yayılmasında büyük bir rol oynayan Nazianuslu Gregor, Güzelyurt’u önemli bir dereceye getirmek için merkez haline getirmiştir. Rum, Yunan ve birçok devletinde gözünü kestirdiği ilçe birçok savaşlara tanıklık etmiş ve günümüz Cumhuriyetine ait Aksaray ilimiz bir kazası olarak yer almıştır.Ekonomik kapsamda ele aldığımız ilçenin gelir kaynaklarına geldiğimizde ise 10 köye sahip ilçe merkezi nüfusunun büyük bir kısmı tarıma yönelik faaliyetler göstermektedir. Tarım alanında çalışmalar sürdüren halk genel olarak patates, buğday, domates, arpa ve daha birçok farklı besin üzerine üretim sağlamaktadır. Tarımın yanı sıra aynı zaman’da küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de faaliyet gösteren ilçe halkı gelirlerini bu kapsamda sağlamaktadır. Tüm bunların yanı sıra ayrıca ilçenin genel yapısını ve tarihi yapılarını korumak için sürekli işleyiş içerisinde olan Güzelyurt Belediyesi tarafından her sene çeşitli alanlara yönelik özellikle de genç kesime istihdam sağlanmaktadır.

Güzelyurt Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Güzelyurt Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Güzelyurt Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Güzelyurt Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap