Gürsu Belediyesi İş Başvurusu

Bursa Gürsu Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Gürsu Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Gürsu ilçesi Bursa iline bağlı olup, şehrin merkezini oluşturan 7 ilçeden biri olmaktadır. Kestel, Yıldırım, Osmangazi ve Gemlik ilçelerine komşu olan Gürsu ilçesi bu doğrultuda şehrin önemli bir konum yapısını oluşturmaktadır. Tarihi ve doğa güzellikleri ile ünlü olan ilçelerimiz arasında yer alan Gürsu ilçesi tarihi kapsamda oldukça antik bir şehir yapısını oluşturmakta. Daha önceleri farklı isimleri anılan Gürsu, son olarak Susığırlık olarak bilinmekte olup, 1931 senesinde ise günümüz ismiyle bilinen Gürsu adını almıştır. Daha önceleri Yıldırım ilçesine bağlı olan Gürsu 1991 senesinde çıkarılan kararname doğrultusunda “ilçe” statüsüne erişmiştir. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan toplam kişi sayısı 79,540 olmakta. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin geçmişi M.Ö. 2000’li yıllara kadar dayanmaktadır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında ticarete yönelik faaliyetler gelmektedir. Bursa il merkezinde yer alması ilçenin sürekli olarak aktif bir biçimde büyümesi ve bu doğrultuda daha modern bir hal almasını sağlamaktadır. Ticari işleyiş zekası yüksek olan bir konumda yer alan Gürsu ilçesi bu kapsamda şehrin ekonomik açıdan en önemli ilçeleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Tüm bu ticari faktörlerin yanı sıra ilçedeki işsizlik oranını olabildiğince düşürmeye çalışan Gürsu Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik özellikle de genç kesimlere çok sayıda iş imkanı sunmaktadır. Bu kapsamda belediyenin yapmış olduğu bu işleyişlerle birlikte ilçenin refah seviyesi de yükselmektedir.

Gürsu Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Gürsu Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Gürsu Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ