Güroymak Belediyesi İş Başvurusu

Bitlis Güroymak Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Güroymak Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Asıl adı Ermenice de “Norşén” olarak ta geçen Güroymak ilçesi Bitlis’e bağlı olan bir kazamız olmaktadır. Doğa güzellikleri ile ön planda duran ilçenin aynı zaman’da tarihi değerleri de oldukça yüksek bir değere sahip olmakta. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçe çok eski dönemler boyunca Ermeni aşiretleri tarafından yönetilmiş ve günümüze kadar birçok devletin egemenliği altında durarak ta yer alan bir ilçe konumunda yer almıştır. M.S. 4 ve 9 yüzyılları arasında Ermeni beyliği olan “Mamingonyan” ve sonrasında ise “Bagratuni” beyliklerine bağlı olan ilçe sonrasında ise Bizans İmparatorluğu tarafından istila edilmiş ve son olarak ta merkezi Diyarbakır’da bulunan Mervaniler tarafından ele geçirilmiştir. 2015 TÜİK verilerine göz attığımız ilçenin genel nüfusu ise toplamda 46.428 olmaktadır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin önemli gelir kaynakları arasında üniversitelerin var olması gelmekte. Birçok öğrencinin ilçedeki ekonominin canlanmasını sağlarken, halkın büyük bir kısmı ise başta küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği olmak üzere aynı zaman’da tarımsal alanlara yönelik faaliyetlerde sergilemektedir. Tarıma elverişli arazilerde arpa ve buğday başta olmak üzere birçok ürün çeşitliliği üzerine üretim yapan ilçe halkı bu kapsamda ekonominin büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Tüm bunların yanı sıra her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sunan Güroymak Belediyesi hem ilçenin genel ekonomisine destek olmakta, hem de ilçede olası göçlerin önüne geçmektedir.

Güroymak Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Güroymak Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Güroymak Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ