Anasayfa / Belediyeler Ekim 7, 2016 58 okunma

Gündoğmuş Belediyesi İş Başvurusu

Antalya Gündoğmuş Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Gündoğmuş Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Akdeniz Bölgesi’nin incisi olan Antalya’ya bağlı bir ilçesi olarak geçen Gündoğmuş, gerek ekonomik, gerek tarih, gerek ise muhteşem doğa manzaraları ile ülkemizin en nadide ilçeleri arasında yer almaktadır. Her sene göç vermesine rağmen 2015 TÜİK verilerine göre ilçe içerisinde yaşayan sayısı 7.583 kişi olarak bilinmektedir. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin en eski bilinen tarihi Romalılar dönemine ait olduğu bilinmektedir. O dönemlerde Roma İmparatorluğuna bağlı olan bir kol tarafından mesken edinen ve yerleşke gösterilen ilçe birçok savaşın köprü gördüğü bir konuma sahip olmaktadır. Günümüzde ilçe genelinde Roma harabeleri ve onlara ait tarihi eser yapılar görülmektedir.Akdeniz iklimi yaşayan ilçe coğrafi konumu olarak daha çok kış aylarında karasal bir iklim yaşamaktadır. Kış aylarının sert geçtiği ilçede işsizlik oranı yüksek bir düzeyde olduğu için genç kesimin büyük bir kısmı iş gücünü aynı ile ait diğer turizm ilçelerinde kendilerini göstermekte. Bu kapsamda işsizlik oranı oldukça yüksek bir ilçe olan Gündoğmuş’un geri kalan halk topluluğu ise genel olarak tarıma dayalı faaliyetlerle gelirlerini sağlamaktadırlar. Tarımsal alanların yanı sıra halkın bir kısmı ise küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine çalışmalar sergilemektedir. Olası göçlerin bir daha yaşanmaması ve ilçenin ekonomik gelirinin yüksek tutulması için Gündoğmuş Belediyesi tarafından her sene farklı alanlara yönelik personel istihdam edilmektedir.

Gündoğmuş Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Gündoğmuş Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Gündoğmuş Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Gündoğmuş Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap