Anasayfa / Ek İşler Ocak 15, 2017

Gümüşhane Ek İş İlanları

Gümüşhane’de evlere verilen ek işler hakkında genel bilgiler. Evlere ek iş veren firmalar bizimle iletişime geçerek ilanlarını bu sayfa altından Gümüşhane halkına sunabilir. Haberimizin alt kısmında güncel ek iş ilanları yer almaktadır, size uygun ilan varsa iş başvurunuzu online gerçekleştirebilirsiniz.

Gümüşhane Hakkında; Gümüşhane ili Karadeniz bölgesinin doğu kısmında yer almaktadır. Karadeniz bölgesi olmasına rağmen denize kıyısı bulunmamaktadır. Şehir bir vadi şeklinde çevresi dağlar ile kaplı alana sahip olmaktadır. Köse, Torul, Şiran, kürtün ve Kelkit ilçeleri bulunmaktadır. Trabzon, Bayburt, Erzincan ve Giresun illeri sınır komşusu olmaktadır. Karasak iklime sahip olmaktadır.

Gümüşhane Ekonomisi
Gelişmiş ve çok fazla iş olanağı olan bir il olmamaktadır. Sadece Kelkit ilçesinde biraz düzlük alanların bulunması tarım ve hayvancılık yapılmasına izin vermektedir. Vadi içerisinde yer alması ve karasal iklime sahip olması elverişli bir iklim olmamasını göstermektedir. Genel olarak köylerde halkın kendisini geçindirecek kadar meyve ve sebze üretimi yapılsa da; yerli olmayan veya öğrenci kesim için yaşamak oldukça pahalı olmaktadır.

Düz alanların sınırlı olması özellikle öğrenciler için kalacak yer sıkıntısı veya kalma işleminin oldukça pahalı olmasına yol açmaktadır. Ceviz, elma, armut gibi meyveler yetişmektedir. Altın koza maden işletmeciliği, resmi daireler, üniversite ve yerli halkın küçük çaplı üretimleri şehir ekonomisini ortaya koymaktadır.Gümüşhane Halkı Ne Tür İşler İle Meşgul?
Çok gelişme göstermiş bir alana ya da sektöre sahip olunmamaktadır. Yerli halk kendi kendini besleyebilecek üretimler gerçekleştirmektedir. Patates, fasulye, elma, ceviz, pestil gibi üretimler ile köylü kesim geçimini sağlamaktadır. Üniversite ve resmi daireler, şehir yapısı nedeni ile köy hizmetlerinin yoğun çalışması, altın koza maden işletmeciliği, internet cafeler en çok gelir getiren bölümler olarak görülmektedir.

Gümüşhane İli Sanayisi
Sanayi bakımından en az gelişen il olarak bilinmektedir. 300’den az sanayi iş yerleri bulunmaktadır. Gümüş madeni oldukça fazla olsa da çıkarılması çok az bir oranda olmaktadır.

Gümüşhane İlinde Evde Yapılabilecek İşler
Evde yapılacak işler değerlendirilmesi konusunda en fazla uygunluk gösteren il Gümüşhane olmaktadır. Genel olarak farklı sektörlerin ve iş alanının olmaması insanların genel olarak boş kalmasına ve ya evde iş imkânlarından yararlanmasına ya da ağırlıklı olarak farklı illere göç etmesine yol açmaktadır. Özellikle kadınlar için her bölgeye uygunluk sağlayan; evde mandal yapımı, evde davetiye katlama işi, buzdolabı süsü yapma, evde kutu katlama işi ve benzeri işlerin yapılması çok rağbet görmektedir.

Aktif Ek İş İlanları
– Evde makale yazarak para kazanmak isteyenler buraya tıklayarak ek iş başvurusu yapabilirler.

Not: Gümüşhane’de ek iş fırsatları olduğunda, yorumlar bölümüne yaptığınız başvuru sırasında verdiğiniz e-mail adresinize mail göndereceğiz.Konu İle İlgili Görseller
Gümüşhane Ek İş İlanları
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap