Anasayfa / Belediyeler Ağustos 28, 2016 87 okunma

Gümüşhane Belediyesi İş Başvurusu

Gümüşhane Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Gümüşhane Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Gümüşhane ilimiz Trabzon, Bayburt, Giresun ve Erzincan’a komşu il olmaktadır. Gümüşhane ismi şehre sonradan verilen bir isimle olmakla birlikte 18. Yüzyılda Osmanlı Maliye Kayıtlarında da geçmekte olan bir isim olarak kayda geçmiştir. Bunun dışında antik bir çağa ait olan şehir, yapılan araştırmalar ve bulunan bulgular sayesinde 1200 yılından evvel “Canca” adıyla anılan bir şehirdi. Bölge ismi olarak ise şehrin ilçeleri ile birlikte genel olarak binlerce yıl boyunca Khalybia/Haldiya olarak anılmıştır. Milliyetçilik akımından etkilenerek meydana gelen ve şehre sonradan verilen isim olan Yunanca “Argyropolis” isminin anlamı da “Gümüşhane” olarak bilinmektedir.Deniz seviyesinden hesaplanan şehir 1150 metre yükseklikte bulunup, Harşit Çayı’nın var olduğu dar geçitli bir vadinin üzerine kurulan Gümüşhane şehri çok eski antik dönemlerden beri bünyesinde yer alan önemli ticaret yolları ve yine çok eski tarihlerden günümüze kadar gelen ipek yolunun tam üzerinde bulunduğundan ötürü tarih boyunca çok önemli bir değere sahiptir. Tarih boyunca birçok kültür ve medeniyetlere de ev sahipliği yapmış olan şehir yapısı Büyük İskender, Büyük Mithridates, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu ve birçok farklı devletler tarafından ele geçirilmiş son olarak ta Osmanlı Toprakları himayesine girmiştir. Günümüzde modernleşme sürecinde olan ve gün geçtikçe harika bir şehre dönüşen şehir, Gümüşhane Belediyesi tarafından sürekli geliştirilen bir şehir yapısına kavuşmuştur. Bunun yanı sıra Gümüşhane Belediyesi gerek belediye çatısı altında gerek ise kendi bünyesinde yer alan şirketlerine dayalı olarak sürekli istihdam sağlayan bir yerel yönetim anlayışına sahiptir.

Gümüşhane Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Gümüşhane Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Gümüşhane Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Gümüşhane Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap