Anasayfa / Belediyeler Eylül 27, 2016 62 okunma

Gümüşhacıköy Belediyesi İş Başvurusu

Amasya Gümüşhacıköy Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Gümüşhacıköy Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Amasya’nın en batı bölgesinde yer alan Gümüşhacıköy ilçesi daha evvel Hacıköy ilçesi olarak anılmaktaydı. Sonrasında Gümüş Nahiyesi ile birlikte anılmaya başlayınca bugünkü ismi olan Gümüşhacıköy olarak resmi kayıtlara geçmiş bulunmakta. Amasya iline bağlı olan ilçenin toplam yüz ölçümü 819, 2015 TÜİK verilerince genel nüfus toplamı ise 22.943 kişiden oluşmaktadır. Gümüşhacıköy ilçesi dağlık, çay ve dere bakımından ülkemizin en meşhur alanlarında yer almaktadır. Dorukları ilçeye akan Ereğli ve Tavşan Dağları, Dağlardan inen Gümüşsuyu çayı ve Hamamözü Deresi sayesinde ovalar sürekli sulanmakta. Bunların yanı sıra ilçe sınırlarının hemen yanında Kızılırmak ve Yeşilırmak geçmektedir.Ekonomik kapsamda ele aldığımız ilçe yapısı doğu ve orta kısımlarında ovalıkların olmasından ötürü düz arazilerde tarım üzerine faaliyetler gösterilmektedir. Çay ve derenin ilçede yer alması tarıma yönelik faaliyetler gösterenler için oldukça avantaj sağlamaktadır. İlçe nüfusunun büyük bir kısmı tarım alanında buğday ve şeker pancarı başta olmak çok sayıda çeşitlilik üzerine çalışmalar sergilerken, nüfusun bir kısmı ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık üzerine çalışmalar sergilemektedir. Devlet kurumları ilçe genelinde çeşitli organizasyonlarda bulunarak işsizliğin önüne geçmekte, bunun yanı sıra ilçenin modern bir hale gelmesini sağlayan Gümüşhacıköy Belediyesi de her sene farklı alanlara yönelik personel istihdam ederek, ilçenin genel huzurunu ve işsizlik seviyesini düşürüp genel ekonomik düzeyi yüksek tutmaktadır.

Gümüşhacıköy Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Gümüşhacıköy Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Gümüşhacıköy Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Gümüşhacıköy Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap