Anasayfa / Belediyeler Eylül 25, 2016 38 okunma

Gülağaç Belediyesi İş Başvurusu

Aksaray Gülağaç Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Gülağaç Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Daha önceleri “Ağaçlı” ismiyle anılan Gülağaç ilçesi Aksaray ilimize bağlı bir ilçe olmaktadır. 1957 senesinde ilk adı olan Ağaçlı olarak belediye binası kurulan ve resmi işlerine başlayan yerleşke, daha sonrasında ise Aksaray’ın 1991 senesinde resmi olarak “il” statüsüne geçmesiyle birlikte Ağaçlı olan isminin “Gülağaç” olarak değiştirilerek “ilçe” statüsüne getirilmiştir. Meşhur İhlara vadisine 12 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe yapısı, aynı zaman’da tarihi yer altı şehrine 50 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre 19.334 kişinin yaşamını sürdürdüğü Gülağaç ilçesi tarihi açıdan oldukça değerli bir konuma sahiptir. Geçmiş dönemlere ait birçok devlet ve medeniyete ev sahipliği yapan bir coğrafya üzerinde olan Gülağaç şehri birçok turist tarafından her sene ziyaret edilmekte.Toplam’da 5 belde, 8 köy ve 6 mahalleden oluşan Gülağaç ilçesinin ekonomik gelirlerinin büyük bir kısmını tarıma yönelik faaliyetlerden elde etmektedirler. İlçe ve köy halkının tarım üzerine vermiş olduğu çalışmaların yanı sıra ayrıca hayvan yetiştiriciliği de oldukça iyi bir düzeyde işleyen gelir kaynaklarından birisi. Tüm bunların yanı sıra yıllardır ilçe genelinde yer alan tarihi eser dokuları korumakla görevli ve ilçenin sürekli modern bir hal içerisinde büyümesini sağlayan Gülağaç Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik istihdam göstererek özellikle de gençlerin işsiz kalmaması adına sürekli personel alımı yapmaktadır.

Gülağaç Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Gülağaç Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Gülağaç Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Gülağaç Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap