Güdül Belediyesi İş Başvurusu

Ankara Güdül Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Güdül Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Güdül ilçesi Ankara ilimize bağlı, şehrin kuzey batısında yer alan bir ilçemizdir. 31 mahalleden oluşan ilçe genelinin 2015 TÜİK veri istatistiklerince 8.392 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bozkırların boy gösterdiği ve muhteşem bir görünüm kazandırdığı ilçede tam bir manzara havası mevcut. Tarihi olarak ele aldığımız Güdül ilçesindeki ilk yerleşke tarih öncesi dönemlere denk gelmektedir. Çay civarlarında oyulmuş mağaraların incelemesinde M.Ö. 2000’li yıllara ait olduğu ortaya çıkmıştır. Etiler’in ilk hakimiyet kalıntıları bu tarihte yaşanmış olarak bilinmekte. Aynı zamanda M.Ö. 8 yüzyılda Frigler’de ilçeye yerleşim sağlamakta olduğu bilinmektedir. Günümüze kadar birçok devlet ve medeniyetin var olduğu Güdül ilçesi günümüz Türkiye Cumhuriyetine ait Ankara şehrinin nadide ilçelerinden biri olmaktadır.Ekonomik gelir kaynağına baktığımız ilçenin en önemlileri arasında tarım gelmektedir. Sakarya Nehri, Suvari Çayı, İlhan Çayı ve Kirmir Çayı’nın içerisinden geçtiği ilçede birçok kişi tarıma dayalı faaliyetler göstermektedir. Nehir yatağı ve çayları sayesinde oldukça verimli topraklara sahip olan Güdül ilçesi bu kapsamda tarımsal alanda faaliyet gösterenler için tam bir gelir kaynağı oluşturmakta. Tarımın yanı sıra hayvan yetiştiriciliği üzerine de faaliyet gösteren ilçe ve bağlı olan köy halkları gelir kaynaklarını bu seviyede güçlendirmektedirler. Tüm bunların yanı sıra ilçenin genel güzelliğini ve tarihini koruyan Güdül Belediyesi, aynı zaman’da birçok kişiye her sene farklı alanlara yönelik istihdam sunmakta.

Güdül Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Güdül Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Güdül Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ