Gönen Belediyesi İş Başvurusu

Balıkesir Gönen Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Gönen Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Balıkesir iline bağlı bulunan Gönen ilçesi gerek tarihi dokusu, gerek doğa manzaraları gerek ise meşhur kaplıcaları ile ülkemizin en güzel ilçeleri arasında yer almakta. Tarihi dokusunun yanı sıra dünyaca ünlü kaplıcalara sahip olan Gönen bu kapsam’da her sezon birçok kişiye ev sahipliği yapmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçenin genel toplam nüfusu 72.701 kişi olmakta. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin eski bir Hıristiyan yerleşkesi olduğu görülmekte. Daha geçmişe gittiğimiz ilçede yapılan kazı çalışmaları neticesinde M.Ö. 200’lü yıllara kadar dayandığı bilinmekte. Bu tarihlerde ilçenin adı “Sıcak Su Şehri” yani bir diğer adıyla Thermi olarak ta geçmekte. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan ilçenin antik bir çağa ait olduğu da öne sürülmektedir.Ekonomik gelir açısından ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynağı tarım ve kaplıcalara dayalı olarak turizm sektörü olmakta. Tarıma el verişli arazilerde zeytin başta olmak üzere birçok meyve ve sebze türü üretimleri yapılmakta. Turizm alanında da oldukça gelişmiş bir ilçe olan Gönen kazasında yaşamını sürdüren halkın bir kısmı da küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine faaliyetler göstermektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin daima modern bir yapıda olmasını sağlayan ve tarihi değerleri koruyan Gönen Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik özellikle de birçok genç kesime istihdam sunmaktadır.

Gönen Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Gönen Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Gönen Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ