Gömeç Belediyesi İş Başvurusu

Balıkesir Gömeç Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Gömeç Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Coğrafi alan olarak Balıkesir’in en küçük konumuna sahip Gömeç ilçesi, küçük bir yapıda olmasına rağmen ticari açıdan oldukça gelişmiş bir statüye sahip olmaktadır. Tarihi eser yapıları bir yana dursun doğa ve sahil manzaraları ile oldukça ilgi çekici bir görünüme sahip olmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan sayısı toplam’da 12.798 kişi olmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçe tarih boyunca günümüzde de olduğu gibi zeytin üreticiliği ile bilinen bir ilçemizdir. Oldukça eski bir geçmişe sahip olan ilçenin bilinen en eski ismi ise “Passawanda” olmaktadır. Sonraki isimleri arasında ise “Kisthene” olarak ta tarih boyunca anılan bir bölge ismiyle anılmıştır. M.Ö. 1200’lü yıllara kadar dayanan ilçenin geçmişi günümüz güzelliği ile karşımıza çıkmakta.Ekonomik gelir seviyesine baktığımız ilçenin en önemli gelir kaynağı zeytincilik üzerine olmakta. 1.250.000’den fazla zeytin ağacının bulunduğu ilçede oldukça büyük bir arazi üzerinde halk zeytincilik üzerine faaliyet göstermektedir. Zeytin üretiminin yanı sıra Türkiye ve dünya’da meşhur olan Gömeç zeytinyağı üretimi de 13 farklı fabrika tesisinde üretilerek tüm dünyaya dağıtım göstermekte. Bakla, bezelye, pırasa, ıspanak ve daha birçok tarıma yönelik faaliyetlerinde olduğu Gömeç ilçesine ait belediye tarafından da istihdam sunulmaktadır. Gömeç Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sunarak özellikle de gençlere iş imkanı vermekte.

Gömeç Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Gömeç Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Gömeç Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ