Gölpazarı Belediyesi İş Başvurusu

Gölpazarı Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Gölpazarı Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Gölpazarı, Bilecik’e bağlı bir ilçe olmaktadır. Doğa ve tarihi dokularıyla harika bir ilçe statüsüne sahip olan Gölpazarı her ne kadar bu kapsamlarda gelişmiş bir ilçe olsa da ekonomik şartlardan ötürü işsizliğin oldukça yüksek olduğu ve bu yüzden Bilecik ilinin en çok göç veren ilçesi olduğu bilinmektedir. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı toplamda 10.820 olmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin yakın geçmişi tamamen Osmanlı Devleti’ne dayalı olmaktadır. Osmanlı Devleti’nin önemli siyasi ve askeri kollarının bu ilçeden çıkan isimler olması ilçeyi daha da tanınır bir hale koymuştur. Öte yandan geçmişe dayalı tarihine baktığımız ilçenin M.Ö. 2000’li yıllara kadar dayandığı ve ilk yerleşkenin bölgedeki Hitit İmparatorluğu egemenliğine ait olduğu bilinmektedir.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin maddi orantısı oldukça düşük olmakla birlikte sanayisi gelişmeyen bir ilçe statüsüne sahip olmaktadır. Halkın büyük bir kısmı genel olarak elverişli topraklarda tarımsal alanlara yönelik faaliyetlerde bulunmaktadırlar. Tarımsal alanlarda yapılan faaliyetlerde genel olarak tahıl, fasulye, arpa, buğday ve meyve üretimleri yapılmaktadır. Küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinin de oldukça geliştiği ilçe halkı gelir derecesini bu kapsamlarda oluşturmaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçenin ekonomik düzeyini iyileştirme çabasında bulunan Gölpazarı Belediyesi her sene farklı alanlara dayalı birçok kişiye istihdam sunmaktadır.

Gölpazarı Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Gölpazarı Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Gölpazarı Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ