Anasayfa / Belediyeler Eylül 17, 2016 67 okunma

Gölbaşı Belediyesi İş Başvurusu

Adıyaman Gölbaşı Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Gölbaşı Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Adıyaman’a bağlı olan ilçeler arasında yer alan Gölbaşı, Adıyaman’ın diğer ilçeleri olan Besni ve Tut ilçelerine komşu olmaktadır. Adıyaman ilinin bir zamanlar Malatya iline ilçe olduğu dönemlerde şuan ki Adıyaman ilçesi olan, fakat daha öncesinde Malatya’nın bir ilçesi olan Besni ilçesine bağlı bucak olmaktaydı. Daha sonrasında Adıyaman’ın il olmasıyla birlikte Besni ilçe statüsüne erişerek Gölbaşının da ilçe olmasına karar verildi. İlçenin 2015 TÜİK verilerine göre nüfus oranı 48.027 olmakta. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçe yerleşkesinde birçok insan tarıma dayalı alanlarda faaliyet göstererek ekonomik düzeyi sağlamakta. Adıyaman’ın el verimli topraklarına sahip olan Gölbaşı ilçesi adından da anlaşılacağı üzere arazilere yakın olan göl ve su yatakları sayesinde tarım ürünlerinin yetiştirilmesi üzerine oldukça etkili bir rol oynamakta.Tarımın yanı sıra hayvancılık üzerine de oldukça faaliyet gösterilen ilçe yapısı halkın bir kısmının tavuk başta olmak üzere küçük ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği görülmektedir. Ekonomik düzeyin geneli başlıca tarım olduğu ilçe genelinde insanlar kendi ekonomisini yaratarak gerek ilçe gerek ülkeye az bir nebze de olsa ekonomik destek sağlamaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçenin genel yapısını koruyan ve sürekli düzenlemelerde bulunan Gölbaşı Belediyesi, aynı zaman’da işsizlik oranının az bir tabakaya inmesi adına sürekli olarak gerek kendi bünyesinde gerek ise çalışmaları neticesinde özel şirketlerin istihdam sağlamasında büyük rol oynamakta.

Gölbaşı Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Gölbaşı Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Gölbaşı Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Gölbaşı Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap