Giresun Ek İş İlanları

Giresun evde ek iş imkanları. Ek iş arıyorum ve yapmak istiyorum diyenlere, evlerde hafta içi ya da hafta sonu yapabilecekleri mandal, boncuk, paketleme, kalem, nikah şekeri gibi ek işler hakkında bilgiler…

Giresun, Doğu Karadeniz’de Dünyanın en kaliteli fındığını üretmekle tanınan bir sahil kentimizdir. Candan, samimi ve çalışkan insanları ile yerli ve yabancı turistlere misafirperver davranan Giresun halkı aydındır.

Giresun fındık toplama zamanında mevsimlik işçi arayan ve gündelikçi olarak çalıştıracakları fındık toplayıcılarına ihtiyaç duymaktadır. Yurdun her köşesinden gelen aileler fındık sezonunda Giresun’a gelerek önemli gelirler edebilmektedir.

Giresun’un Ekonomisi
Halkın % 80 i tarımla uğraşmakta, hayvancılık ve balıkçılık da yapmakta, ayrıca yeraltı ve yer üstü zenginlikleri ile sanayi alanında da ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak tarımla uğraşan halk kaliteli fındık üretimi ile ülke ekonomisine katkıda bulunmakta ayrıca, sebze meyve üretimi de yapmaktadır. Mısır, buğday, arpa, patates ve baklagiller gibi sebzeler öncelikli olup karayemiş olarak adlandırılan, doğu Karadeniz’e has bir meyve de yetiştirilmektedir.Kiraza benzeyen bu meyvenin şifalı olması nedeni ile aranan bir meyve olup daha pek çok meyve yetiştiriciliğine uygun iklime sahiptir. Hayvancılık da yapan halk yayla ve meralarda otlattıkları hayvanların sütleri ile süt ürünleri de üretmektedir. Ayrıca balıkçılık yapan Giresun erkekleri tarım ve fındık işini kadınlara bırakmıştır.

Giresun yeraltı kaynakları bakımından da zengin bir kentimiz olup, kurşun, çinko, linyit, manganez, demir uranyum gibi madenlere de sahiptir. Sanayisi gelişmiş olan bu ilimiz; seka kâğıt fabrikası, fiskobirlik, fındık işletme tesisleri, yonga levha fabrikası, çay fabrikası, fındık kırma atölyeleri, metal eşya, kolanya, dokuma tezgâhı, un ve yağ fabrikaları gibi pek çok sanayi tesisi bulunmaktadır.

Giresun’da Evde Yapılabilecek İşler
Halkının % 80 i tarım ve hayvancılıkla uğraşan Giresun’da fındık yetiştiriciliği, sebze- meyve yetiştiriciliği, hayvancılık dışında küçük çapta dokuma işi ile uğraşılır.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Zeliha diyor ki:

  Giresun Tirebolu ilçesinde ikamet ediyorum. Evde yapabilecek ek iş istiyorum.

 2. ecevit gumustas diyor ki:

  Şanlıurfa’da yaşıyorum. Fındık işçilerim var. Eleman ihtiyacı varsa bana ulaşın.

 3. Büşra diyor ki:

  Evde ek iş paketleme yapmak istiyorum.
  Giresun /Espiye

 4. Büşra diyor ki:

  Evde yapilabilecek is istiyorum. Yardimci olursaniz sevinirim.
  Giresun -Espiye.

BİR YORUM YAZ