Giresun Belediyesi İş Başvurusu

Giresun Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Giresun Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan ve fındıklarıyla meşhur olan ilimiz Giresun, ayrıca dünyaya ulaşan tüm kirazların yetiştiği şehir olarak ta bilinmektedir. Komşu şehirleri arasında Trabzon, Gümüşhane, Ordu, Sivas ve Erzincan gibi ülkemizin diğer kıymetli şehirleri ile çevrili olması kendisine birçok alanda da fayda sağlandığı bilinmektedir. Şehir halkının birçoğunun geçim kaynağı başlıca olarak bilinen Çepniler olmaktadır. Hatta bu duruma dayalı olaraktan 1500’lü yıllarda Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinde Giresun şehrine Vilayet-i Çepni adı verilmiştir. 19 Mayıs 1919 yılında Atatürk’ün Samsun’a çıkış tarihi ile Atatürk’ün kişisel muhafızları olan Topal Osman ve Silah arkadaşlarının da yaşadığı şehir olarak bilinmektedir.Genel tarihine baktığımızda ise Miletos Kolonisi üzerine kurulan Giresun şehrinin Yunanca adı ise “Kerasus” olarak geçmektedir. Bu ismin eski genel anlamıyla yabani kiraz ağaçlarının bulunmasından ötürü Türkçe anlamı “Kiraz Diyarı” olarak geçtiği de bilinmektedir. Günümüzde modern bir şehir olma yolunda halen ilerlemeye devam eden Giresun’a ait 16 ilçe, 17 belde ve 534 köy bulunmaktadır. İlçeleri arasında Bulancak, Alucra, Çanakçı, Çamoluk, Doğankent, Dereli, Eynesil, Espiye, Güce, Görele, Piraziz, Keşap, Tirebolu, Şebinkarahisar, Yağlıdere ve Merkez bulunmaktadır. Giresun Belediyesi tarafından sağlanan çalışmalar neticesinde şehrin sürekli gelişim göstermesi yöre halkını oldukça mutlu etmektedir, bunun yanı sıra aynı zaman’da Giresun Belediyesi birçok kişiye istihdam sağlayarak hem şehrin hem de ülkenin genel ekonomi düzeyine katkıda bulunmaktadır.

Giresun Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Giresun Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Giresun Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ