Anasayfa / Belediyeler Ekim 15, 2016 53 okunma

Germencik Belediyesi İş Başvurusu

Aydın Germencik Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Germencik Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ege Bölgesi’nin incilerinden olan Aydın şehrine bağlı Germencik, tarihi dokusu ve harika doğa manzaraları ile adeta cenneti andıran bir güzelliğe sahip. Göç vermenin aksine başka iller ve ilçelerden gelen insanların burada kalarak buraya yerleşmesi nüfus sayısını arttırmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan sayısı toplam’da 43.367 kişi olmaktadır. Halkın büyük bir kısmı tarıma dayalı olarak faaliyet göstermektedir. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin antik bir döneme ait olduğu günümüz ışığında yer alan tarihi eser yapılarından gözümüze çarpmakta. Birçok zamane devleti tarafından egemenliği altına alınan ilçenin bağlı olduğu bölge birçok krallığa ev sahipliği yapmış ve çok sayıda medeniyeti bünyesinde yaşatmıştır.Ekonomik gelir düzeyinde ele aldığımız ilçenin büyük bir kısmı hemen yukarıda da bahsettiğimiz üzere tamamen tarıma dayalı olmaktadır. Tarımın ekonomiye katkısındaki en büyük pay ise incir üretimi üzerine olan çalışmalar neticesinde belirgin olmakta. Tarımsal faaliyetlerde incirin yanı sıra pamuk, zeytin ve tahıl ürünleri üzerine sürekli olarak üretim yapılmaktadır. Tarıma oldukça elverişli olan ilçe aynı zaman’da küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de oldukça gelişmiş bir yapıya sahip olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra her sene farklı alanlara yönelik istihdam sunan Germencik Belediyesi, her sene birçok gence istihdam sunarak kendilerine iş imkanı vermektedir. Bu sayede ilçenin genel ekonomik düzeyi de oldukça iyi bir seviyede olmakta.

Germencik Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Germencik Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Germencik Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Germencik Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap