Gerger Belediyesi İş Başvurusu

Adıyaman Gerger Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Gerger Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Bir zamanlar Malatya’ya bağlı bir ilçe olan Adıyaman 1954 yılında çıkarılan kararname ile “il” statüsüne erişmiş ve köylerinden biri olan Gerger il vilayet statüsünde diğer ilçeleri ile birlikte halkına hizmet vermeye başlamıştır. Bir zamanlar Nefsi Gerger adı ile anılan ilçe Adıyaman’ın il olmasından sonra sadece “Gerger” adını alarak günümüz Cumhuriyet topraklarına bağlı önemli ilçelerinden biri olmuştur. 2015 TÜİK verilerine göre ilçe nüfusunun oranı 19.561 olup, ilçede yaşayan insanların çeşitli alanlara yönelik faaliyetler sergileyerek gerek ev ekonomisine gerek ise ilçe ekonomisinde katkı artışı sağladığı görülmektedir. Ekonomik açıdan derinlemesine analiz ettiğimiz ilçe yapısı dağlık alanlara fazladan sahip olmasından ötürü tarım alanları pek gelişmemiş olup, geriye kalan tarım arazilerinin de tümü işletilmektedir.Tarım ve hayvancılık alanında sadece tarımda az bir yokluk çeken ilçe halkı hayvancılık üzerine oldukça gelişmiş bir ilçeye sahiptir. Bol miktarda mezra ve otlakların bulunduğu ilçe hayvan yetiştiriciliği için oldukça uygun bir düzeye sahip olmakta. Ekonomik düzeyini bu sayede elinde tutan halk çiftçilik üzerine de devlet ile anlaşmalı olan birçok arazi üzerinden ekonomik gelir elde etmektedir. Bunların yanı sıra ilçenin tarihi değerlerini el üstünde tutan ve aynı zaman’da ilçenin modern bir yapıda olmasını sağlayan Gerger Belediyesi kendi belediye bünyesinde birçok kişiye istihdam sağlayarak ilçenin genel işsizlik oranını azaltmaya yönelik çalışmalar sergilemektedir.

Gerger Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Gerger Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Gerger Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ