Gerede Belediyesi İş Başvurusu

Bolu Gerede Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Gerede Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Karadeniz Bölgesi’nin batısında yer alan Gerede ilçesi Bolu iline bağlı bir kaza olmaktadır. Tarihi değeri kadar doğa manzaraları ile de oldukça meşhur olan Gerede ilçesi ülkemiz adına oldukça önemli bir ilçe konumuna sahip olmaktadır. Tarihi kapsamda oldukça eski bir yapıya sahip olan ilçenin ilk yerleşke tarihi ise M.Ö. 2000’lerde Hititler tarafından oluşmuştur. Birçok devletin egemenliği altında yer alan Gerede ilçesi aynı zaman’da birçok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır. Tarihi kapsamda birçok yapının bulunmasının yanı sıra ayrıca yapılan kazı çalışmalar neticesinde ortaya çıkan bulgular ilçenin ne denli bir geçmişe sahip olduğunun göstergesini ortaya koymaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede toplamda yaşayan kişi sayısı 33,662 olmakta. 1965 sayımında 50.000’den fazla olan nüfus yıllar geçtikçe işsizlikten ötürü göçe uğramıştır.Ekonomik gelir kapsamında gençlerin her ne kadar tarımsal alanlarda faaliyetlerde bulunması görünse de birçok genç kesim farklı batı illerine göç ederek burada istihdam görmekte. Bunun yanı sıra tarıma elverişli arazilerde tarımsal alana yönelik faaliyet gösteren halkın katılımı oldukça fazla olmaktadır. Tarımsal faaliyetler dışında küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinde de oldukça iyi bir performans sergileyen ilçe halkı bu iki kapsam üzerinden ekonomik dengeyi sağlamakta. Tüm bunlar bir kenara dursun ekonominin canlanmasında büyük rol üstlenen Gerede Belediyesi her sene özellikle de genç kesimlere yönelik birçok alanda istihdam sunarak kendilerine iş imkanı vermektedir.

Gerede Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Gerede Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Gerede Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ