Gercüş Belediyesi İş Başvurusu

Batman Gercüş Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Gercüş Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Batman’a bağlı bir ilçe yapısına sahip olan Gercüş özellikle de tarihi kapsamda oldukça önemli bir coğrafya konumunda yer almaktadır. Tarihi kadar doğa harikaları ile de oldukça sevilen bir ilçe yapısına sahip olan Gercüş kazasının bilinen eski tarihi M.Ö. 7000’li yıllara kadar dayanmaktadır. Bu kapsamda ilçenin genel düzenine baktığımızda ise 2015 TÜİK verilerine göre ilçede toplamda yaşayan kişi sayısı 20.278 olmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin hemen üstte de belirttiğimiz üzere oldukça geçmiş bir döneme ait yerleşke bulunulduğunu ve yapılan kazı çalışmalarında çok önemli bulgulara rastlandığı bilinmektedir. Birçok devletin ve medeniyetin başkenti olarak bilinen Gercüş ilçesi bu kapsamda günümüz ekonomik seyrinde de oldukça iyi bir faaliyet işleyişi göstermektedir.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında küçükbaş ve büyükbaş yetiştiriciliği yer almakta. Bunun yanı sıra birçok el yapımı tesbih, kolye ve benzeri el yapımı ürünlerin satıldığı küçük esnaf dükkan işletmeleri de bulunmakta. Ayrıca tarımsal alana yönelik birçok kişinin faaliyet gösterdiğine dair bilgiler vermek sağlıklı olacaktır Tarım ve hayvan yetiştiriciliği üzerine oldukça iyi bir performans sağlayan ilçe halkına aynı zaman’da Gercüş Belediyesi de destek olmaktadır. Her sene farklı alanlara yönelik özellikle de genç kesimlere sunmuş olduğu istihdamlar doğrultusunda hem belediye işleri aksamamakta hem de çok sayıda kişinin istihdam görerek olası bir göçün önüne geçilmektedir.

Gercüş Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Gercüş Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Gercüş Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ