Genç Belediyesi İş Başvurusu

Bingöl Genç Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Genç Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Bingöl’e bağlı olan ve ilinin en büyük ilçesi statüsüne sahip olan Genç ilçesi gerek tarihi gerek ise yüksek dağları ve harika ovaları ile bilinen muazzam ilçelerimizden biri olmakta. 1646 kilometrelik bir yüz ölçümüne sahip olan ilçe Türkiye’nin en değerli kazaları arasında yer almakta. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan toplam kişi sayısı 34.591 olmakta. Bu rakam aynı zaman’da ilin en kalabalık ilçesi olduğunun göstergesi olmaktadır. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin geçmişi bundan 4000 sene öncesine kadar dayanmaktadır. Yapılan arkeolojik kazı çalışmaları ve tarihi yapıların halen günümüzde var olarak korunması yapılan incelemeler içerisinde ilçenin çok eski bir döneme ait olduğunu göstermektedir. Tarih boyunca birçok devletin egemenliğine giren Genç ilçesi bu kapsamda birçok medeniyete de ev sahipliği yapmış durumda.Ekonomik gelir seviyesine baktığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği gelmekte. Hemen ardından tarımsal alana yönelik faaliyetlerde sergileyen ilçe ve ilçeye bağlı olan köy halkları bu iki etken üzerinden ilçenin genel ekonomik seviyesini sağlamaktadır. İlçenin refah seviyesinin yüksek olmasını sağlayan ve modern bir yapı içerisinde ilçenin daima hizmetlerini yerine getiren Genç Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sağlayarak ilçede olası bir göçün önüne geçmek ve ayrıca ilçenin ekonomik seviyesinde iyileştirmeye gitme planlarını yürüterek destek olmaktadır.

Genç Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Genç Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Genç Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ