Gemlik Belediyesi İş Başvurusu

Bursa Gemlik Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Gemlik Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Marmara denizine kıyısı bulunan Gemlik ilçesi yeşil ovaları ve engin dağları ile bilinen Bursa ilimizin bir kazası olmaktadır. Gemlik Körfezi olarak ta bilinen ilçenin yapısı 3 tarafı yaşlı topraklara sahip bir yapıya ait olmaktadır. Samanlı Dağları ve Katırlı Dağları ile de bilinen ilçenin doğa yapısı birçok özelliği içerisinde barındırmaktadır. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin geçmişi oldukça eski olmaktadır. Tarihi değer M.Ö. 12. Yüzyıllara kadar dayanan bir geçmişe sahip olan Gemlik ilçesi bu kapsamda ülkemizin tarihi kapsamda en önemli ilçeleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Şehir efsaneleri arasında Herkül’ün Gemlik ilçesine gelerek ve aramış olduğu arkadaşı “Syrus” isminişn bu ilçeye verildiği söylenmektedir. Tarih boyunca birçok devletin egemenliği altına giren Gemlik ilçesi Hitit İmparatorluğu, Lidyalılar, Persler ve diğerleri ilçenin genel bölgesinde hüküm sürmüştür. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan toplam kişi sayısı 105,484 olmakta.Ekonomik düzeyde ele aldığımız ilçenin büyük bir kısmı ticarete bağlı olarak faaliyet göstermektedir. İlçede yaşayan halkın %80’lik bir dilimi ticarete yönelik işleyişlerde bulunması ekonominin olabildiğince refah seviyede olmasını sağlamaktadır. Kırsal alanlarda ise daha çok tarımsal faaliyetlerde bulunan ilçe halkı aynı zaman’da hayvan yetiştiriciliği üzerine de yüksek potansiyelde bir performans sergilemektedir. Tüm bunların yanı sıra her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sağlayan Gemlik Belediyesi, bu kapsamda ilçenin genel ekonomik refah seviyesini yukarıya taşımaktadır.

Gemlik Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Gemlik Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Gemlik Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ