Anasayfa / Belediyeler Ağustos 27, 2016 164 okunma

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan şehrimiz Gaziantep, eski halk dilinde Antep olarak ta anılan bir kentimizdir. Şehir genel nüfus yoğunluğuna dayalı olarak ülkemizin en kalabalık 8.şehri olarak bilinmektedir. 2016 nüfus istatistiklerine göre şehir içerisinde toplam’da 1.931.836 kişi yaşam sürdürmektedir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki sanayileşmede en yüksek dereceye sahip olan şehir niteliğinde olan Gaziantep, Türkiye’nin halen yaşam sürdürüldüğü en eski yerleşim yerlerinden biri olduğu gibi, dünya genelinde de ilk yaşamın var olduğu şehirlerden biri olarak bilinmektedir. Ortadoğu ticaret kapısının da en büyük işlem hacimlerinden birine sahip olan şehir, tabiri caizse bu bölgenin liman şehirlerinden biridir.Gaziantep şehrine yakın bulunan eski ismiyle Dolikhe veya Doliche günümüz adıyla Dülük, yörenin ilk antik kenti olarak bilinmektedir. Dünya’ca ünlü Türk ve yabancı arkeologlar tarafından yapılan kazı ve araştırma neticelerinde şehirde Paleolitik dönemlerden kalma bulgulara rastlanmıştır. Kazı çalışmalarından bulgulara dayalı olarak gün yüzüne çıkan bilgiler neticesinde şehirde Hititler, Med İmparatorluğu, Asurlular ve Persler, Komagene, Selevkos ve daha birçok farklı kültür ve medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde gerek sanayi gerek şehir yapılandırması olarak modern bir şehre dönüşen Gaziantep, “Büyükşehir” Statüsüne erişen belediye yönetimi ile günümüzde şehrin modernleşmesi adına birçok farklı alana dayalı hizmetlerde bulunmuş ve bulunmaya da devam etmektedir. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi aynı zaman’da çok sayıda kişiye istihdam sağlayarak şehrin genel ekonomik yapısını daha da iyileştirmeye gitmiştir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap