Finike Belediyesi İş Başvurusu

Antalya Finike Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Finike Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Antalya’nın bir ilçesi olan Finike, şehrin batı kısmında yer alan ve turizm açısından oldukça önemli bir ilçe yapısına sahiptir. Kaza bölgesinin çevresinde ise Elmalı, Kaş, Demre ve Kumluca ilçeleri yer almaktadır. Gerek tarihi, gerek ise turizm açısından oldukça değerli olan ilçenin 2015 TÜİK verilerine göre toplam’da 46.817 kişi yaşamını sürdürmektedir. Tarihi açıdan baktığımız ilçenin en eski ismi ise “Phoenicus” olarak bilinmektedir. M.Ö. 500 yılında Fenikeliler tarafından liman kent niteliğinde kullanılmaktaydı. Antik çağ dönemlerinde Finike ilçesi Likya bölgesinde yer alan bir konuma sahipti. Tarihi kapsamda binlerce sene evveline dayanan bir yerleşkeye sahip olan Finike ilçesinin ekonomik seyri de günümüze kadar değişkenlik gösteren bir yapıya sahip olmaktadır.Ekonomik gelir kapsamında baktığımız ilçenin yapısı ise tamamen tarım üzerine kurulu olmaktadır. İlçe ve ilçeye ait köylerde birçok insan tarım üzerine dayalı faaliyetler göstererek gelir elde etmekte. Tarımın yanı sıra her sene tarihi değerlerinden ötürü hem yerli hem de yabancı turist akınına uğrayan bir ilçedir. Ayrıca hayvancılık konusunda da kendini geliştiren bir ilçe olan Finike halkı küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine faaliyetler sürdürmektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin tarihi değerlerini koruyan ve ilçenin gelişmesinde büyük rol oynayan Finike Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik personel istihdam ederek ilçe ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Finike Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Finike Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Finike Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ