Anasayfa / Belediyeler Eylül 12, 2016 53 okunma

Feke Belediyesi İş Başvurusu

Adana Feke Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Feke Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Adana’nın bir ilçesi olan Feke, diğer il bünyesindeki birçok ilçeden tarihsel olarak daha eski olması gerek önemliliği gerek ise birçok tarihi yapının içerisinde barındırıldığı için ülke genelinde oldukça büyük bir değere sahiptir. 2015 yılında TÜİK tarafından yapılan nüfus araştırmalarınca ilçe bünyesinde toplam 17.214 insan yaşamaktadır. Adana’nın tarihi değeri yüksek ilçelerinden biri olan Feke ilçesi ilk çağlardan günümüz tarihine kadar birçok kavim ve devletler tarafından ele geçirilerek tam bir medeniyet beşiği halini almıştır. M.Ö. 16.yüzyılda Hitit İmparatorluğu’nun elinde bulunan Feke, Hititlerin elinde uzun süre kalmış ve bunun yanı sıra Mezopotamya’da bulunan Asur Devletinden tüccarlar sürekli buraya gelerek alışveriş Pazar ağını geliştirmiştir.Uzun süreler boyunca Hitit İmparatorluğunun egemenliği elinde bulunan ilçe sonrasında Asurlular tarafından yönetilmiş ve Büyük MED İmparatorluğu Asur Devleti’ni yıkarak egemenliği ele geçirmiştir. Birçok savaşa katılan MED İmparatorluğu yorgun düştüğünden Persliler tarafından imparatorluğa son verilerek Feke’nin hakimiyetini ellerinden almıştır ve sonrasında ise Büyük İskender tarafından ele geçirilmiştir. Günümüze kadar birçok devlet tarafından yıkılan ve tekrardan inşa edilen ilçe bünyesi son olarak Osmanlı İmparatorluğu tarafından ele geçirilerek günümüz Cumhuriyeti’ne miras kalmıştır. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin de katkılarıyla Feke Belediyesi tarafından yürütülen ilçeyi ilerletme çalışmaları ilçenin daha modern bir hale dönüşmesini sağlarken, aynı zaman’da Feke Belediyesi tarafından yıllık sezonda birçok kişiye istihdam sunularak ilçenin işsizlik oranını düşürerek genel ekonomiyi iyileştirmiştir.

Feke Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Feke Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Feke Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Feke Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap