Anasayfa / Belediyeler Eylül 30, 2016 33 okunma

Evren Belediyesi İş Başvurusu

Evren Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Evren Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ankara’ya bağlı olan Evren ilçesi şehrin en az nüfusa sahip olan ilçeleri arasında yer almaktadır. Gün geçtikçe göç vermeye devam eden Evren, işsizlik oranının artmasıyla her sene yüzlerce kişinin ilçeyi terk etmesine sebebiyet vermekte. Bu oran 1990 senesinde 6.928 iken, TÜİK verilerinin incelemelerine göre 2015 senesinde rakamın 2.847’e kadar indiğini belirtmekte. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin genel konumu Anadolu’nun en eski yerleşim alanlarından biri olduğunu göstermekte. Hititler, Frigler, Persler, Romalılar, Selçuklular, Karahanoğulları ve son olarak Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliği altına giren Evren ilçesi birçok devlet ve medeniyetin sancaklarından biri olmuştur. Yapılan kazı çalışmaları ve incelenen tarihi yapılar neticesinde ilçenin tarihi Tunç Çağı’na yaklaşık M.Ö. 2400 yıllarına kadar vardığı gün yüzüne çıkan bilgiler arasında yer almakta.Ekonomik gelir kaynaklarına baktığımız ilçenin en çok potansiyel sağlayan alanı tarımsal faaliyetler olmaktadır. Göçün dışında kalan aileler genellikle tarımsal alanda faaliyet göstererek şeker pancarı, arpa, buğday, patates ve daha birçok farklı besin öğesi üzerine üretimler göstermektedir. Tarımın yanı sıra ayrıca hayvancılık üzerine de faaliyet gösteren az bir kesim bulunmakta. Özellikle de küçükbaş yetiştiriciliği yapan halkın bir kısmı az sayıda da olsa büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de faaliyetler göstermekte. Tüm bunların yanı sıra ilçenin iyileştirme çabalarını sırtlayan Evren Belediyesi, her sene farklı alanlara yönelik personel istihdam ederek işsizlik oranını azaltıp olası göçlerin önüne geçmekte.

Evren Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Evren Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Evren Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Evren Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap