Anasayfa / Belediyeler Eylül 21, 2016 49 okunma

Evciler Belediyesi İş Başvurusu

Afyonkarahisar Evciler Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Evciler Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemiz sınırları içerisinde yer alan kazalardan biri olan Evciler ilçesi, Afyonkarahisar’a bağlı olmaktadır. Şehir merkezine yaklaşık 130 km kadar uzak bir mesafede yer alan Evciler ilçesi düz bir alan üzerine kurulmuş verimli topraklara sahip olmaktadır. Coğrafik özelliği ve düz alanı ile geçmiş zamana dayalı birçok devletin egemenliği altında kalan ilçe yapısı birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve tarihiyle önemli ilçelerimiz arasında yer edinmiştir. Tarihi açıdan bakılan ilçenin geçmişi Lidyalılara kadar uzanmaktadır. Bilinen en eski tarihi Lidyalılara ait kalıntıların bulunduğu ilçe ve ilçeye ait köy genellemesinde günümüze kadar birçok devlet tarafından işgal edilmiş ve günümüz Cumhuriyetinde Afyonkarahisar’a bağlı bir kaza olmaktadır.İlçenin ekonomik geliri ise genel olarak tarım ve hayvancılık üzerinden elde edilmektedir. Sürekli göç veren ilçe 2015 TÜİK verilerine göre 7.527 kişilik nüfusu ile tarım ve hayvancılık üzerine faaliyet göstererek geçimlerini sağlamaktadır. İlçenin düz bir alan üzerine kurulu olması özellikle de tarımsal alanda faaliyet gösteren ilçe ve köy halkları tarafından değerlendirilmektedir. Bunun yanı sıra küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık üzerine de faaliyet gösteren bir ilçe olmaktadır. İlçe statüsü genel olarak bu alanlara yönelik çalışmalar sergileyerek ilçenin ekonomik düzeyini sağlarken tüm bunların yanı sıra Evciler Belediyesi işsizlik oranının daha da düşmesi ve göç olayını en aza indirmek adına her sene çeşitli alanlara yönelik istihdam sunmaktadır.

Evciler Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Evciler Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Evciler Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Evciler Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap