Anasayfa / Belediyeler Eylül 30, 2016 76 okunma

Etimesgut Belediyesi İş Başvurusu

Ankara Etimesgut Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Etimesgut Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ankara’nın metropol ilçeleri arasında yer alan Etimesgut, gerek tarihi gerek ise yaşam koşullarından ötürü oldukça önemli ilçelerimiz arasında yer almaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçe genelinde yaşamını sürdüren kişi sayısı 527.959 kişi olmakta. İlçenin hemen her alanında iş yerleri ve tarihi dokuları göreceğimiz bir yapıda olan Etimesgut, çok eski zamanlara dayanan bir yerleşim alanı olmakta. Tarih olarak Ankara il merkezi tarihine yakın olan ilçede M.Ö. 4000’li yıllara ait bulgularla gün yüzüne çıkmakta. Ankara gibi Lidyalılar, Persler, Galatlar, Romalılar ve Bizanslılar gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir konuma sahiptir. Birçok devlet ve medeniyetin beşiği olan Etimesgut, iklimsel ve coğrafik olarak ta oldukça verimli topraklara sahiptir.Gelir kaynaklarına baktığımızda iş yerlerinin(hanların) çok olması ilçede yaşayan birçok kişiye istihdam sağlanmasında yardımcı olmakta. Halkın özellikle de köy kısmında elverişli araziler üzerinde faaliyet gösterdiği tarımsal bölgelerde gelir kaynağı oluşturulmakta. Tarım alanında üretilen arpa, buğday, patates ve şeker pancarı başta olmak üzere birçok besin öğesi yetiştirilmektedir. Tarımın yanı sıra aynı zaman’da küçükbaş ve büyükbaş hayvancılıkta oldukça gelişen faktörler arasında yer almakta. İlçenin gelişmesinde büyük katkı payı sağlayan Etimesgut Belediyesi işsizlik oranının düşmesi adına her sene farklı departmanlara yönelik istihdam sağlamakta. Özellikle de genç nesillere tanınan iş imkanları sayesinde ilçenin genel ekonomisi gün geçtikçe daha iyiye gitmekte.

Etimesgut Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Etimesgut Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Etimesgut Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Etimesgut Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap