Anasayfa / Belediyeler Ağustos 26, 2016 92 okunma

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Eskişehir Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Türkiye Cumhuriyeti’nin en kalabalık 25. İli olan Eskişehir ilimiz günümüz genel yapısı itibari ile öğrenci şehri olarak ta adlandırılmaktadır. 2015 yılının nüfus verilerine göre şehirde 826.716 kişi yaşamaktadır. Şehrin ortasından geçen Porsuk çayı, Anadolu ve Osmangazi Üniversitesi’nin ilde bulunmasından ötürü bir öğrenci kenti olarak ta bilinmektedir. Kalabak Suyu, Lületaşı, Çibörek, Haşhaşlı Çörek, Nuga Helvası ve Met Helvası işe ünlü olan şehrimiz genel bir zenginlik kaynağını barındırmaktadır. Ülkemizde sadece Eskişehir’de çıkarılan ve Eskişehir taşı olarak ta bilinen işlenebilir lületaşı, şehrin en büyük simgeleri arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra sadece Eskişehir ve Sivrihisar civarında yaşamakta olan bir çoban köpeği cinsi olan akbaş köpeği ise şehrin önemli değerleri arasında yer almaktadır. Genel yaşam tesisleri ve sanat kurumlarının da oldukça dikkat çektiği şehirde, Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 2 senfoni orkestrası bulunmaktadır.Bu duruma dayalı olarak üniversite ve belediye bünyesinde yer alan orkestra, müzik, tiyatro, sinema ve resim gibi dallarda sergilerin ve gösterilerin her sene düzenlendiği Uluslar arası Eskişehir Festivali düzenlenmektedir. Belediye sadece bu konuda değil aynı zamanda şehrin daha modern ve daha şık bir halde olması adına birçok alanda çalıştığı gibi, ayrıca birçok kişiye de istihdam sağlayarak hem şehrin hem de ülkenin genel ekonomik düzeyine oldukça katkıda bulunmaktadır.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap