Anasayfa / Belediyeler Eylül 25, 2016 61 okunma

Eskil Belediyesi İş Başvurusu

Aksaray Eskil Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Eskil Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Eskil ilçesi Aksaray ilimize bağlı olan ve daha evvel “Eski İl” adıyla anılan bugünkü Eskil ilçesidir. Eskil ilçesinin ilk kurulduğu alan bugünkü Tuz Gölü’nün yakınlarında yer alan Gavuröreni olarak ta bilinen bölgede kurulmuştur. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede 25.929 kişi yaşamını sürdürmektedir. Birçok devlet tarafından sürekli işgal altında olan Eskil, son olarak Türk beyliklerinden olan Anadolu Selçuklu hakimiyetine geçerek II. Kılıçarslan tarafından kuşatılarak ele geçirilmiştir. Günümüzde birçok devlet ve medeniyete ev sahipliği yapan Eskil ilçesi tarihi eser yapıları ve doğa manzaralarıyla herkesin yaşamak istediği muazzam bir güzelliğe sahiptir. Birçok tarihi belge ve bulgular neticesinde ilçenin genel sınırları hakkında net bilgilere ulaşan tarih uzmanları ilçenin geniş yerleşim alanlarına sahip olduğunu sıklıkla dile getirmiştir.Ekonomik kapsam’da ele aldığımız ilçenin yapısı genel olarak nüfusun büyük bir bölümü tarıma dayalı alanlarda faaliyet gösterdiği görülmektedir. Tarımsal alanların elverişli olması ve yeteri kadar suyun sağlanması üzerine halkın büyük bir çoğunluğu patates, domates, buğday, arpa ve birçok besin öğesi üzerine üretimler yapmaktadırlar. Tarımın yanı sıra ayrıca hayvan yetiştiriciliği üzerine de faaliyetler gösteren halk, küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık alanında da oldukça iyi bir düzeye sahip olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçenin tarihi dokusunu koruyan ve sürekli ilçeyi geliştirmeye yönelik çalışmalar sergileyen Eskil Belediyesi kendi bünyesine her sene farklı alanlara yönelik istihdam göstermektedir.

Eskil Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Eskil Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Eskil Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Eskil Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap