Erzurum Ek İş İlanları

Erzurum evde ek iş imkanları. Ek iş arıyorum ve yapmak istiyorum diyenlere, evlerde hafta içi ya da hafta sonu yapabilecekleri mandal, boncuk, paketleme, kalem, nikah şekeri gibi ek işler hakkında bilgiler…

Erzurum Doğu Anadolu Bölgesinin en kalabalık şehirlerinden birsidir. Doğu iklimine sahip olması sebebiyle oldukça sert ve soğuk bir iklime sahiptir. Özellikle kış aylarında oldukça fazla kar yağışı alır. Bu nedenle bu bölgede tarım ile geçinmek oldukça zor hatta imkânsızdır. Para kazanmanın oldukça zor olduğu bölgede özellikle büyükbaş hayvancılık sayesinde bölge halkı geçimini sağlar.

Erzurum ili soğuk hava koşulları sebebiyle en çok büyükbaş hayvancılıktan geçimini sağlar. Bu sebeple bölge halkının büyük kısmı gelirini hayvancılıktan elde eder. Bölgede gelir elde etmek oldukça zor ve zahmetli bir iştir. Kazanç sağlama olanakları oldukça kısıtlıdır. Bu nedenlere bağlı olarak hane bireyleri küçük bireylere hayvancılık öğretir.

Erzurum Ekonomisi
Erzurum ekonomisinin büyük bir kısmı hayvancılığa dayanır. Genellikle büyükbaş hayvancılığın boy gösterdiği Erzurum ülkemizdeki et ihtiyacının büyük bir kısmını karşılamaktadır. Bu nedenle bölge, ekonomisine en büyük katkıyı büyükbaş hayvancılıktan sağlamaktadır.Erzurum’un oltu taşı da meşhur olduğundan çoğu esnaf oltu taşı yapımı eşyaları satarak geçimlerini sağlamaktadır. Ulaşım bakımından gelişme göstermiştir. Demir, kara ve havadan ulaşım mümkündür. İş imkânları açısından sınırlı olan bu bölgede ekonomik yapı bu şekildedir.

Erzurum’da Evde Yapılabilecek İşler
Nikâh Şekeri Yaparak Evden Kazanç Elde Etme: Erzurum soğuk iklime sahip olduğu için sıcak ortamlarda kazanç sağlamak birçok kişinin hayalidir. Bu nedenle soğuk kış günlerinde evden kazanç elde etmek çok kaliteli bir fikirdir. Bölgede gelir elde etmek zor olduğu için evde sıcak ortamda nikâh şekeri yaparak gelir sağlamak mükemmel bir fikirdir. Nüfusun fazla olması da aile bireyinin kendine olan katkısının yanında ülkemize de büyük bir katkı sağlamaktadır. Nikah şekerleri ile gelir elde etmek, ekonomiyi hareketlendirerek gelir sağlamaya yönelik bir girişimcilik tablosu oluşturur.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Derya diyor ki:

    İşe ihtiyacım var elimden her şey gelir.

  2. hatice diyor ki:

    Nikah şekeri, paketleme, kına paketleme kısaca tüm paketleme işine talibim. Kısa zamanda dönmenizi önemle rica ederim.
    Kısa sürede cevaplar yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler…

BİR YORUM YAZ