Erzurum Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Erzurum Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Erzurum Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Erzurum ilimiz Türkiye’nin en kalabalık 29. Doğu Anadolu Bölgesi’nin ise en büyük 3. Şehri olarak bilinmektedir. 2015 yılı istatistik verilerine göre 762.321 nüfusa sahip olan şehir genel yapı itibari ile tarihin ilk yerleşim alanlarından biridir. Şehrin en belirgin özellikleri arasında çok eski tarihe dayalı kalıntıların ve kış sporları ile ilgili tesislerin çokluğudur. Her sene çok sayıda yerli ve yabancı turistin tarih ve kış sporlarına yönelik tesislere yönelik gelmesi şehrin genel ekonomisini de oldukça yüksek seviyede tutmaktadır. Erzurum aynı zaman’da ülkemizde yer alan en büyük yüz ölçümüne sahip 4. İli olarak bilinmektedir. Temel geçim kaynakları arasında ilk sıralarda tarım ve hayvancılık baş göstermekte olup, aynı zaman’da son yıllarda kış sporlarına yönelik gelen turistlerinde ekonomik düzeyi oldukça etkilediği görülmektedir.Şehrin soğuk iklimin sert olmasından ötürü sanayi ve bu alana yönelik benzer oluşumlar gelişmemiştir. Tarihin ilk dönemlerinde Doğru Roma İmparatorluğu’nun egemenliği altında olan Erzurum’un bilindik ilk ismi Doğru Roma İmparatoru II. Theodosius’un isminden esinlenen Theodosiopolis ismidir. Tarih boyunca birçok kültür ve medeniyete ev sahipliği yapmış olan Erzurum son olarak Osmanlı toprakları himayesine girmiş ve Cumhuriyetimize miras kalmıştır. Günümüzde “Büyükşehir” statüsüne erişmiş olan Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından oldukça ilgili bir şekilde yapılan çalışmalarda harika bir şehre dönüşen Erzurum, yine belediyenin sağlamış olduğu istihdamlar sayesinde birçok kişiye iş imkanı sunulmuştur.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Erzurum Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ