Erzincan Ek İş İlanları

Erzincan evde ek iş imkanları. Ek iş arıyorum ve yapmak istiyorum diyenlere, evlerde hafta içi ya da hafta sonu yapabilecekleri mandal, boncuk, paketleme, kalem, nikah şekeri gibi ek işler hakkında bilgiler…

Doğu Anadolu bölgesinin yukarı Fırat bölümünde yer alan Erzincan ilinin, 10 ilçesi bulunmaktadır. Refahiye, Tercan, Kemah, Kemaliye, Otlukbeli, üzümlü, çayırlı ve İliç ilçeleri olmaktadır. Erzincan üzümü denilen büyük siyah ve çekirdekli üzümü ile meşhur olmaktadır. Giresun, Bayburt, Gümüşhane, Sivas, Erzurum, Bingöl, Tunceli, Malatya ve Elazığ illeri ile çevrelenmektedir. 1939 ve 1992 yıllarında büyük depremler ile sarsılmış ve büyük kayıplar vermiş bir şehir olmaktadır. Depremlere ve yıkıntılara karşılık kendini toparlamış bir il olarak görülmektedir.

Geniş mera ve çayırlara sahip olan ilde hayvancılık gelişme olanağı bulmaktadır. Koyun, manda, kıl keçisi, sığır, at ve arları ile hayvancılık potansiyeli yüksek olmaktadır. Orman bakımından fakir bir il olarak görülmektedir. Çoğunluğu krom ve manganez olmak üzere demir, linyit, perlit, tuz ve amyant madenleri bulunmakta olsa da maden bakımından zengin sayılmamaktadır. Süt fabrikası, tuğla fabrikası, şeker fabrikası, boru fabrikası, yem fabrikası ve et balık kurumu gibi işletmelere sahip olmaktadır.Erzincan Ekonomisi
Erzincan ekonomisi tarıma dayalı olmaktadır. Faal nüfusun %70’i tarım faaliyetleri ile uğraşmaktadır. Tarımdan sonraki en büyük gelir kaynağı hayvancılık olarak bilinmektedir. Madencilik ve sanayi gelişme döneminde bulunmaktadır. Her türden meyve, sebze ve tahıl yetişmektedir. Tahıl ambarı bir şehir olarak görülmektedir. Yetiştirilen meyveleri 3’te biri dışarıya satılmaktadır. Buğday, arpa, fiğ, fasulye, çavdar, patates, lahana, domates ve havuç başlıcaları olmaktadır. Meyvecilik alanında ileri seviyede olan Erzincan ilinde; kayısı, zerdali, dut, elma, armut ve badem en fazla üretime sahip meyveler olmaktadır. Lezzetli ve meşhur üzümlere sahip olmaktadır.

Erzincan Evde Yapılabilecek İşler
Erzincan ilinde de diğer illerde olan halk arasında yerel olarak gerçekleştirilen belirli ev ve kozmetik eşya satışı, düğünler için davetiye katlama ve kurdele yapımı, örgü işleri gibi gelir imkânları yapılmaktadır.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ