Anasayfa / Belediyeler Ağustos 25, 2016 108 okunma

Erzincan Belediyesi İş Başvurusu

Erzincan Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Erzincan Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Erzincan ilimiz Tercan, Çayırlı, Refahiye, Kemaliye, Kemah, İliç, Üzümlü, Otlukbeli ve merkez ile birlikte toplamda 9 ilçeye sahiptir. Komşu illeri arasında ise Sivas, Tunceli, Malatya, Erzurum, Bingöl, Gümüşhane ve Bayburt bulunmaktadır. En büyük konum önemi ise tarihi ipek yolunun tam üzerinde yer alması şehrin geçmişten günümüze birçok konuda bu alana dayalı fayda gördüğü bilinmektedir. Genel tarihine bakıldığında ise tarih öncesi çağlarda Urartular tarafından egemenlik altına alınan topraklar tarih boyunca burada yer alan ipek yolu nedeniyle birçok savaşlara meydan olmuştur. Ticari bir değere sahip olan Erzurum toprakları Urartulardan sonra Hititler, Medler, Persler ve Romalılar tarafından egemenliklerine katılmıştır.7. yüzyıldan itibaren Müslümanların akınına uğrayan topraklar Bizanslılar ve Araplar arasında sürekli egemenlik üzerine el değiştirmiştir. 1071’de meydana gelen Malazgirt Savaşı’nın hemen ardından Türkler Anadolu’ya giriş yaparak ilk Türk beyliği olan Mengüçlü Beyliği’ni kurmuştur. Moğollar, İlhanlılar, Medler ve daha birçok medeniyet bu toprakların hükmünü sürmüş ve en sonunda Osmanlı topraklarına katılarak günümüz Cumhuriyeti’ne miras kalmıştır. Günümüzde şehirde halen rastlanan tarihi dokuları korumakla görevlendirilen devlet kurumları ve yerel yönetmenlikler aynı zaman’da şehrin modern ve şık bir hale gelmesini sağlamıştır. Özelliklede bu kapsamda faaliyetlerini her alanda gösteren Erzincan Belediyesi, bunların yanı sıra istihdam konusunda da yöre halkına oldukça yardımcı olmuştur.

Erzincan Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Erzincan Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Erzincan Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Erzincan Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap