Erdek Belediyesi İş Başvurusu

Balıkesir Erdek Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Erdek Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Neredeyse tüm etrafı Marmara denizi ile kaplı olan Erdek ilçesi, Balıkesir’in bu kapsam’da en güzel ve en nadide ilçeleri arasında gelmektedir. Kapıdağ Yarımadasının Erdek Körfezinde yer alan ilçe tarihi geçmişi ve muazzam doğa görünümü ile birçok kişinin ilgisini çekmekte olan bir ilçe statüsüne sahip olmaktadır. Ülkemizin turizm açısından en önemli bölgelerinden biri olan Marmara’da bir cennet görünümü sunan Erdek ilçesi tarihi açıdan oldukça değerli bir statüye sahip olmaktadır. M.Ö. 5400’lü yıllara kadar dayanan bir geçmişe sahip olan Erdek ilçesinin bilinen en eski ismi ise “Artake” olmaktadır. İsminden de anlaşılacağı üzere ilçenin ilk yerleşkesini gerçekleştiren topluluk “Sitler” olmaktadır. Arlake ismi Sitler kralından gelmekte olup, dönemin kralı olan Arlake ilçeye kendi adını vermiştir.Ekonomik gelir düzeyine baktığımız ilçenin başlıca gelir kaynağı turizm olmaktadır. Her sene farklı ülkelerden ve aynı zaman’da yerli turist olarak ta birçok kişiye ev sahipliği yapan Erdek ilçesi bu kapsam’da ilçenin ekonomik kapsamda ki gelirlerinin büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Tüm bunların yanı sıra Balıkesir’in her ilçesinde de olduğu gibi zeytin üretimi de oldukça iyi bir gelir seviyesi sağlamakta. Zeytinin yanı sıra birçok farklı meyve ve sebze üretiminde de bulunan ilçenin ekonomik refah seviyesi oldukça yüksek olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçenin yerel idaresini yöneten Erdek Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sunarak iş imkanı vermektedir.

Erdek Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Erdek Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Erdek Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ