Anasayfa / Belediyeler Eylül 20, 2016 50 okunma

Emirdağ Belediyesi İş Başvurusu

Afyonkarahisar Emirdağ Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Emirdağ Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Afyonkarahisar’a bağlı olan ilçelerden biri olan Emirdağ gerek tarihi gerek ise doğal manzaraları ile adeta cennetin bir aynası olmakta. Değerleri ve insanlarının sunmuş olduğu yapıtlarla günümüze kadar gelen eserleri ile bilinen ilçe yapısı 8.yüzyıla kadar uzanmakta. Emirdağ’da ilk halk yerleşkesi Hitit İmparatorluğu tarafından kurulmuş olup günümüze kadar Lidyalılar, MED İmparatoruluğu, Persler, Yunanlılar, Romalılar, Bizanslılar ve daha birçok devletin egemenliği altında var olmuştur. Son olarak Osmanlı topraklarına katılan ilçe günümüz Cumhuriyetinin illerinden biri olan Afyonkarahisar’a ait bir kaza olarak yer almaktadır. Ekonomik kapsamda ele aldığımız ilçenin yapısı ise tarım ve hayvancılık alanında oldukça gelişmiş bir ilçe olmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre 37.246 kişinin yaşamını sürdürdüğü ilçede gün geçtikçe göç oranı yükselmeye başlamakta ve buna dayalı olarak nüfusta oldukça düşüklülük yaşanmaktadır.Tarım alanında şeker pancarı üzerine oldukça yoğun bir üretim hacmi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra zencefil, patates, buğday, tahıl ve arpa üzerine de üretimler gerçekleştirilmekte. Oldukça verimli topraklara sahip olan ilçe coğrafyası bu alanda tarım üzerine faaliyet gösteren halkın ekonomik gelirini oldukça yüksek tutmakta. Tarımın yanı sıra aynı zaman’da hayvancılık üzerinde de oldukça gelişmiş bir ilçe yapısı olmaktadır. Tüm bunların dışında Emirdağ Belediyesi tarafından nüfus ölçeğine ait işsizlik oranının düşmesi için her sene personel alımı yapılarak istihdam sağlanmaktadır.

Emirdağ Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Emirdağ Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Emirdağ Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Emirdağ Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap