Anasayfa / Belediyeler Ekim 6, 2016 55 okunma

Elmalı Belediyesi İş Başvurusu

Antalya Elmalı Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Elmalı Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Antalya iline bağlı olan Elmalı ilçesi eski Osmanlı evlerinin bir hayli fazla olduğu ilçelerimiz arasında yer almaktadır. Otantik bir görünüme de sahip olan ilçenin genel yapısı tarihi açıdan da oldukça zengin ve bereketli bir ilçemizdir. Muğla iline sınır komşusu olan Elmalı şehri merkezin yaklaşık 114 kilometrelik bir mesafe içerisinde yer almaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçe genelinde toplamda 38.515 kişi yaşamını sürdürmekte. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçede birçok farklı devlet ve medeniyete ev sahipliği yapan bir ilçe konumunda yer almaktadır. Bölgesi itibari ile oldukça zengin bir geçmişe sahip olan Elmalı ilçesi Hitit İmparatorluğu’ndan bu yana birçok devletin egemenliği altında kalmıştır.Ekonomik kapsamda baktığımız ilçenin gelirleri genel olarak tarıma dayalı olarak işlemektedir. Tarım alanında öncelikli olarak meyve üretiminde büyük bir potansiyel sağlayan ilçe halkı özellikle de ülkemize dağıtılan elmanın %12’lik bir hacmini kapsamaktadır. Son dönemlerde muz başta olmak üzere birçok farklı meyve üreticiliği üzerine de çeşitlilik gösteren ilçede küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği de oldukça iyi bir potansiyel içerisinde yer almakta. Sanayi kapsamında çok gelişmiş bir ilçe olmasa da üzüm ve meyve şarabı fabrikaları sayesinde birçok kişi istihdam görmekte. Tüm bunların yanı sıra ilçenin tarihini koruyan ve sürekli modern bir yapı içerisinde olmasını sağlayan Elmalı Belediyesi, her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sağlayarak ilçenin genel ekonomik gelir seviyesinin artmasında önemli bir rol oynamakta.

Elmalı Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Elmalı Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Elmalı Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Elmalı Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap