Anasayfa / Belediyeler Eylül 30, 2016 44 okunma

Elmadağ Belediyesi İş Başvurusu

Ankara Elmadağ Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Elmadağ Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ankara’nın bir ilçesi olan Elmadağ, il merkezine yaklaşık 40 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Şehrin doğusunda kalan ilçe çok eski bir yerleşim alanı olmakta. Gerek ilçe gerek ise ilçeye bağlı köylerde yapılan arkeolojik araştırmalar neticesinde ortaya çıkan bulgular prehistorik eserler olmakta. İlçe ve köylerinde çok sayıda eski medeniyetlere ait bulguların yer alması birçok tarihçinin buraya gelerek araştırmalar yapmasına ve yeni bulguların ortaya çıkmasına yardımcı olmuştur. Kazı çalışmaları neticesinde ilçe genelinde M.Ö. 547 tarihlerine ait yerleşim kalıntıları gün yüzüne çıkmıştır. Özellikle de Frigler ve Lidyalılara ait olan birçok bulgu, aynı zaman’da Roma ve Perslere ait kalıntılara da şahit olunmakta. 2015 TÜİK verilerine göre ilçe genelinde 43.776 kişi yaşamını sürdürmektedir.Ekonomik kapsam’da ele aldığımız ilçe ve köy halkının gelir kaynakları genel olarak tarımsal alana yönelik faaliyetler üzerine olduğu görülmekte. Tarım faaliyetlerinde genellikle şeker pancarı, turp, patates, buğday ve arpa gibi birçok besin öğesi yetiştirilmekte. Tarımın yanı sıra aynı zaman’da hayvancılıkta gelişmiş bir gelir kaynağı olmaktadır. Küçükbaş ve büyükbaş havyan yetiştiriciliği üzerine çalışmalar yürüten halk gelirlerini en çok bu iki alandan sağlamakta. Tüm bunların yanı sıra ilçenin gelişmesinde büyük bir katkı sağlayan Elmadağ ilçesi her sene farklı pozisyonlara dayalı olarak birçok kişiye istihdam sağlayıp iş imkanı sunmaktadır.

Elmadağ Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Elmadağ Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Elmadağ Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Elmadağ Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap