Anasayfa / Belediyeler Eylül 23, 2016 54 okunma

Eleşkirt Belediyesi İş Başvurusu

Ağrı Eleşkirt Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Eleşkirt Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Eleşkirt ilçesi Ağrı iline bağlı bir kaza olmakla birlikte tarihi açıdan önemli bir konuma sahip ülkemizin ilçeleri arasında yer almaktadır. Alashkert kökeninden gelme olan halkın büyük bir çoğunluğunu da Kürt vatandaşları tarafından oluşturulmaktadır. Kürtçe anlamı Elajgir olan ilçe ismi günümüz Ağrı sınırlarında bulunan ve orta halli bir göç veren ilçe yapısına sahiptir. Tarihi açıdan ele aldığımı ilçenin genel kapsamı böyleyken birçok farlı devlet ve egemenliğin altında olan eski bir ilçe konumundadır. 3 belde ve 61 köyden oluşan Eleşkirt ilçesinde 2015 yılında TÜİK tarafından yapılan araştırmalar neticesinde 35.548 kişilik bir nüfusa sahip olmaktadır. Kültür bakımından ele alınan ilçe yapısını Karapapak Türkleri ve Kürtlere ait kültür gelenek ve görenekleri ilçenin genel seviyesini oluşturmaktadır.Ekonomik kapsam’da ele aldığımız ilçe genel olarak tarıma ve hayvancılığa yönelik faaliyetler üzerine gelirlerini kazanmaktadırlar. Ekonominin bu iki alan üzerinden sağlanması nüfusun çoğunluğu bu faaliyetler üzerine çalışmalarını sağlamaktadır. Tarımda arpa, buğday, patates, baklagiller ve daha birçok farklı besin öğesi yetiştirilirken, hayvan yetiştiriciliği üzerine yapılan faaliyetlerde ise genel olarak küçükbaş ve büyükbaş hayvancılığı ön safhalarda yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçenin genel ekonomisini sağlamaya çalışan Eleşkirt Belediyesi ilçenin tarihi değerlerini korumak ve ilçenin daha modern bir hale dönüşmesinde büyük rol oynamaktadır. Bunun yanı sıra belediye bünyesine her sene farklı alanlara yönelik personel istihdam edilmektedir.

Eleşkirt Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Eleşkirt Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Eleşkirt Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Eleşkirt Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap