Elazığ Belediyesi İş Başvurusu

Elazığ Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Elazığ Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Elazığ Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve eski ismiyle Mamüret-ül Aziz bilinen şehrimizdir. Fırat Havzasında yer alan Elazığ 11 ilçeye sahip önemli şehirlerimizden biridir. Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Erzurum ve Malatya illerinden sonra en büyük il olan Elazığ, tarih boyunca Anadolu’yu Mezopotamya’ya bağlayan kervan yollarına ev sahipliği yapmıştır. Genel tarihine bakıldığında çok eski zamanlara uzanan ismiyle Mezopotamya’nın önemli anlarına tanıklık etmiş, birçok kültüre ve medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Tarihçiler tarafından bilinen en eski tarihi ise M.Ö. 2000’li yıllar olduğu ve Doğu Anadolu’ya yerleşmiş olan Hurriler tarafından egemenlik altında tutulduğu bilinmektedir. Hurriler’in hemen ardından Hitit egemenliğine geçen topraklar kısa bir süre elinde tuttuktan sonra toprakların hakimiyeti Urartular tarafından kendi egemenliklerine katılmıştır.



Urartuların hakimiyetinden çıkan şehir daha sonrasında ise İlhanlılar, Dulkadiroğulları, Akkoyunlular, ve Safeviler hüküm sürmüştür. 1516 yılında meydana gelen Çaldıran Muharebesinde Osmanlı Ordusu tarafından Osmanlı İmparatorluğu topraklarına katılmıştır. Günümüzde halen tüm medeniyetler de dahil Osmanlı sembollerinin de yer aldığı tarihi şehir günümüz devlet kuruluşları ve yerel yönetmenlikler tarafından modern bir şehre dönüştürülmüştür. Özelliklede Elazığ Belediyesi tarafından sürekli olarak tüm alanlarda yapılan çalışmalar neticesinde Elazığ şehri bambaşka bir hal almış bulunmakta. Tüm bu yeniliklerin yanı sıra aynı zaman’da birçok kişiye istihdamda sağlayan Elazığ Belediyesi, bu kapsamda şehrin genel ekonomisini de iyileştirmekte.

Elazığ Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Elazığ Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Elazığ Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları






ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ