Edremit Belediyesi İş Başvurusu

Balıkesir Edremit Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Edremit Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Zeytini ile meşhur olan ve ülkemizin her alanında tanınan bir isim olarak karşımıza çıkan Edremit ilçesi Balıkesir şehrimizin bir kazası olmaktadır. Tarihi dokusu ve muazzam doğa görünümü ile oldukça hoş bir ilçe konumuna sahip olan ilçe Marmara’ya açılan sahili ile cennet görünümünde bir kazamız olmakta. TÜİK verilerinin 2015 raporlarına göre ilçede yaşayan kişi sayısı 140.857 kişi olmakta. Oldukça kalabalık bir nüfus oranı sergileyen ilçe, Balıkesir ilinin en kalabalık 3.ilçesi olmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin geçmişi M.Ö. 1443 yıllarına kadar dayanmaktadır. Antik Çağ döneminden kalma olan Edremit ilçesinin en eski bilinen adı ise “Pidasus” olarak geçmektedir.Ekonomik gelir düzeyine baktığımız ilçenin refah içerisinde olduğu görülmekte. Halkın büyük bir kısmı zeytincilik alanında kendi bahçelerinde yetiştirdikleri zeytinler sayesinde ekonomisini sağlarken, özellikle de genç kesimlerin rağbet gösterdiği zeytin fabrikaları da ilçenin ekonomik düzeyinde büyük bir katkı sağlamaktadır. Başlıca gelir kaynağı zeytin olan ilçenin aynı zaman’da turizme yönelik oldukça iyi bir potansiyel sergilediği de gözler önünde. Her sene birçok turistin akın ettiği ilçenin diğer gelir kaynakları arasında incir başta olmak üzere birçok meyve ve sebze üretimi de gerçekleşmektedir. Hayvan yetiştiriciliği üzerine de iyi bir potansiyel sağlayan ilçenin belediyesi her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sunarak ilçenin genel ekonomik yapısını sürekli üst seviyelerde tutmaktadır.

Edremit Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Edremit Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Edremit Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ