Edirne Belediyesi İş Başvurusu

Edirne Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Edirne Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin Marmara Bölgesi’ndeki Trakya yakasında yer alan Edirne ilimiz ülkemizin en uç bölgesinde yer almaktadır. Komşu illeri arasında Tekirdağ, Çanakkale ve Kırklareli’nin yer aldığı Edirne, aynı zaman’da Yunanistan ülkesine oldukça yakın mesafe de yer almaktadır. Düz bir şehir coğrafyasına sahip olan şehrimiz yükselti olarak topraklarında genellikle 500 metrenin üstüne çıkmadığından dağlık alanlar bulunmamaktadır. Geçmiş bir tarihe sahip olan Edirne, gerek kültürel gerek ise eğitim manasında yüzyıllar önce geleneklerine bağlı olarak günümüzde halen bunu sürdüren bir yapıya sahiptir. Buna en büyük örnek ise 1357 yılından bu yana düzenlenmeye devam eden Kırkpınar Yağlı Güreşleri özelliklede yaz aylarında hem yurt içinden hem de yurt dışından yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.Kültürel değerlerinden biride Folklor olan Edirne ilimiz 9/8’lik bir ritmin ağır bastığı halk türkülerine sahiptir. Güm Güm Teke, Anako, Kako Sali, Yağmur Yağdı ve Maşa Satarım roman ve Edirne folklor oyunları da şehrin meşhurlarından. Bunların yanı sıra geçmiş bir tarihe de sahip olan Edirne’de günümüzde halen Roma ve Bizans İmparatorluklarına ait kalıntıları görebilmek mümkün. Bu her iki imparatorluğun yanı sıra son egemen olan Osmanlı İmparatorluğuna da ait çok sayıda özel medrese, saray ve hanlar bulunmaktadır. Günümüz tarihinde Cumhuriyete miras kalan şehir bünyesi gerek devlet kuruluşları gerek ise belediye tarafından modern bir şehir haline getirilmiş, ekonomik düzey üzerine de Edirne Belediyesi’nin yöre insanlarına sunmuş olduğu istihdamlar sayesinde ekonomi düzeyi oldukça gelişmiş bir ilimizdir.

Edirne Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Edirne Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Edirne Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ