Anasayfa / Belediyeler Eylül 9, 2016 65 okunma

Düzce Belediyesi İş Başvurusu

Düzce Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Düzce Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Düzce şehrimiz 1999 senesinde Türkiye’nin yaşadığı talihsiz Düzce Depremi’nden sonra dönemin Başbakanı Bülent Ecevit ve 57.hükümet tarafından mecliste yapılan görüşmeler ve neticesinde çıkan kararname ile “il” statüsüne erişerek ülkemizin 82.ili olarak resmileştirilmiştir. TÜİK verilerine göre 2015 yılı nüfus araştırmalarına dayalı olarak şehrin genel nüfus toplamı 355.549 kişidir. Genel tarihine baktığımız şehir, M.Ö. 1390’lı yıllara kadar dayanmakta. M.Ö. 1390-800 yılları arasında şehrin genel toprakları Hitit İmparatorluğu’na bağlı bir yapıya sahipti. Orhan Gazi’nin komutanları arasında büyük bir unvana sahip olan ve günümüz Türkiye’sindeki birçok ili Türk topraklarına katan Konuralp Bey, Bizans’a karşı verdikleri savaş neticesinde 1323 yılında savaş sonrasında şehri Osmanlı İmparatorluğu egemenliğine katmıştır.Daha önce Kastamonu şehrine ait Göynük Kasabası’nın bir bucağı olan Düzce 1870 senesinde Bolu Sancağı’na ait bir ilçe olmuştur. O günden 1999 senesinde kadar Bolu’ya ait bir ilçe olan Düzce, Gölcük depremi sonrasında “il” statüsü unvanına sahip olmuştur. Günümüze kadar bir çok olayın başına gelmesi şehrin fizyolojik yapısını bozmamış ve modern bir hal almaya devam etmiştir. Günümüz tarihinde gerek devlet kurumları, gerek ise Düzce Belediyesi tarafından sürekli olarak geliştirilen şehir bünyesi git gide büyümüş ve modern bir şehir yapısına kavuşmuştur. Bunun yanı sıra Düzce Belediyesi özellikle de il statüsüne eriştikten sonra çok sayıda kişiye istihdam sağlayarak şehrin genel ekonomik yapısını düzeltmeye yönelik çalışmalar sergilemiştir.

Düzce Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Düzce Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Düzce Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Düzce Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap