Dursunbey Belediyesi İş Başvurusu

Balıkesir Dursunbey Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Dursunbey Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Balıkesir’in bir ilçesi olan Dursunbey, şehrin hemen doğu kısmında yer alan bir kazamız olmaktadır. Deniz’den yükseklik derecesi toplam’da 672 metre olan Dursunbey ilçesinin bölge kısmı genellikle dağlık bir yapıda olmaktadır. 2015 TÜİK verilerine ilçede toplam’da yaşayan sayısı 38.522 kişi olmaktadır. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin geçmişi oldukça derinlere gitmekte. Dursunbey bölgesi Roma Uygarlığı döneminde “Abriettene” olarak anılmaktaydı. Dursunbey ilçesinin adı da “Hadrianeia” olarak geçmekteydi. Dursunbey ilçesi Roma döneminde altın para basım merkezlerinden olduğundan ötürü oldukça önemli bir yapıya sahip. Birçok devletin daha sonrasında ele geçirdiği ilçe bölgesi birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.Ekonomik gelir kaynaklarına baktığımız ilçenin başlıca gelir kaynağı orman ve orman ürünleri üzerine olmakta. İlçede birçok kişi ormancılık alanında faaliyet göstermekte olup, bir kısmı da orman ürünleri üretiminde bulunan sanayi kollarında çalışmalarını sürdürerek ilçenin önemli bir ekonomik gelir kaynağı sağlamaktadır. İşletilen bu sektör aynı zaman’da nakliye sektörünü de canlandırmış ve birçok kişinin nakliyeci olarak çalışmasına fırsat olmuştur. Tarımsal alanda da oldukça gelişim gösteren ilçe hayvan yetiştiriciliği alanında da iyi bir grafik sergilemektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin sürekli iyi ve modern bir düzeyde olmasını sağlayan Dursunbey Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sunarak ilçenin genel ekonomik yapısını daha da iyileştirmektedir.

Dursunbey Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Dursunbey Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Dursunbey Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ